"Szpilki na Giewoncie", czyli w jakich butach Polacy chodzą po górach

Martyna Kraus 18.08.2016
Bartłomiej Jurecki
Fotografia: www.facebook.com/bartlomiejjurecki

Bartłomiej Jurecki sfotografował obuwie najbardziej pomysłowych (?) wielbicieli górskich wycieczek.

Fotograf Bartłomiej Jurecki przygotował nietypowy projekt fotograficzny na zamówienie "Tygodnika Podhalańskiego". W długi sierpniowy weekend, przez bite trzy godziny obserwował turystów wchodzących i schodzących z tatrzańskich szlaków i przy okazji fotografował ich obuwie. Szybko przekonał się, że turyści nie są odpowiednio przygotowani na górskie wyprawy.

Większość osób miała na sobie wygodne, sportowe obuwie. Jednak znaleźli się i tacy, którzy w góry wybrali się w klapkach, sandałach, mokasynach, kaloszach a nawet balerinach. To właśnie ich obuwie uwiecznił na zdjęciach fotograf, które oczywiście najpierw wywołują sporą dawkę śmiechu, a później przerażenia - przecież chodzenie po górach w takich butach jest po prostu niebezpieczne. Bartłomiej Jurecki opublikował fotografie też na swoim fan page na Facebooku i jak łatwo można się domyślić, wywołał tym samym lawinę komentarzy. Także osób, które (o dziwo) poczuły się urażone jego projektem.

To się naraziłem na hejt. Ale w tym przypadku podnoszę głowę do góry bo nie mam sobie niczego do zarzucenia. Nie pokazuję twarzy a po butach nie da się stwierdzić kto jest na zdjęciu. Pokazuję problem który jest i z którego niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy. A najbardziej odczuwają to ci którzy narażają własne życie ratując innych.. TOPR. Góry to nie zabawa a spacerować w takim obuwiu można po Krupówkach... – napisał autor.

Punkt widzenia fotografa podziela oczywiście większość turystów. Sugerują oni nawet, aby ze względów bezpieczeństwa należy wprowadzić zakaz chodzenia po szlakach w nieodpowiednim obuwiu. Zanim wyruszymy w góry, warto zastanowić się w czym chodzimy po górach. Oczywiście nie trzeba zaraz wydawać tysiąca złotych na profesjonalne buty, ponieważ można znaleźć wiele modeli, które usztywniają kostki u stóp i są w przyjaznej cenie. 

Zobacz, w jakich butach niektórzy Polacy chodzą po górach

Szeroki wybór szpilek damskich

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów