Szowinistyczne komentarze zamieniła w sztukę. Miała dość słuchania, jak powinna żyć

Martyna Kraus 05.08.2016
Majtki
Fotografia: instagram.com/rorablue/

Trzeba przyznać, że bardzo trafnie wybrała hasła. Każdy chociaż raz był świadkiem takich wypowiedzi. 

Niezależnie od tego, w jakich czasach żyjmy i w jakim środowisku się obracamy, wciąż otoczeni jesteśmy wszelkiego rodzaju stereotypami. Wskazują nam one, jak mamy żyć i czego nie powinniśmy robić. W społeczeństwie funkcjonuje cała masa przekonań co do tego, jak mężczyźni i kobiety mają się zachowywać. Za każdym razem, gdy ktoś podejmuje walkę z tymi zasadami, naraża się na długą i męczącą batalię.

Jak donosi "Huffington Post", na taką właśnie wojnę postanowiła wyruszyć amerykańska artystka, Röra Blue. Stworzyła ona unikatową kolekcję zdjęć przedstawiających szowinistyczne teksty, jakie są często rzucane pod adresem kobiet. "Handle With Care" (Obchodzić się z ostrożnością) przedstawia świat oczami kobiety, która nie chce podporządkowywać się zasadom zbudowanym na stereotypach. Z tego właśnie powodu często narażona jest na obraźliwe komentarze i niestosowne uwagi. Niektóre z tekstów zaprezentowanych na zdjęciach artystka usłyszała od swoich bliskich. Natomiast o innych opowiadały jej koleżanki i przyjaciółki oraz znajome znajomych, które dowiedziały się o jej projekcie.

Główną intencją, jaką miała autorka było pokazanie współczesnego seksizmu. Zamiast przewracać oczami lub tłumaczyć się ze swojego postępowania, dziewczyna postanowiła przejść do czynów i pokazać presję, jakiej poddawane są dziś kobiety. Projekt spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem i został publikowany na łamach znanych pism i serwisów internetowych.

Zobacz projekt "Handle With Care"

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów