Biżuteria za seks i fikcyjne śluby. Szokujący dokument o Jacksonie pokazany na festiwalu Sundance

Magdalena Barszczak 28.01.2019
Michael Jackson
Fotografia: ASSOCIATED PRESS/East News

Bohaterowie "Leaving Neverland" opowiedzieli o tym, jak wyglądała ich relacja z "królem popu". Rodzina gwiazdora wydała oświadczenie w związku z emisją filmu.

Ponad cztery godziny wstrząsających relacji opisujących kulisy znajomości z Michaelem Jacksonem. Na festiwalu filmów niezależnych w Sundance wyemitowano dokument oskarżający legendarnego piosenkarza o molestowanie seksualne. Król popu miał płacić chłopcom biżuterią za seks i brać z nimi fikcyjne śluby. "Leaving Neverland" na nowo wywołał dyskusję na temat seksualności gwiazdora. Film od kilku dni krytykowany jest przez fanów oraz członków rodziny wokalisty.

"Leaving Neverland" - skandal po emisji filmu o kulisach życia na ranczu Jacksona

Twórcy przedstawili historię chłopców, którzy byli częstymi gośćmi na ranczu Jacksona. W latach 90. Wade Robson i James Safechuck oskarżyli wokalistę o molestowanie seksualne. Jackson był wtedy u szczytu kariery, natomiast domniemane ofiary miały po 7 i 10 lat. Dziś dorośli mężczyźni opowiedzieli o tym, jak wyglądały ich kontakty z piosenkarzem i jak sobie radzą z traumą po latach.

W czasie częstych spotkań muzyk miał częstować chłopców alkoholem i włączać filmy pornograficzne, przy których się masturbował. Ponad 30-letni bohaterzy dokumentu twierdzą, że wielokrotnie między nimi a Jacksonem dochodziło do kontaktów seksualnych. Kiedy do rancza zbliżali się goście, gospodarz miał włączać alarm, na wypadek, gdyby ktoś ich nakrył.

Był to dla nas sygnał, żeby założyć ubrania - relacjonuje jeden z nich.

Mężczyźni opowiadają, że im byli starsi, piosenkarz stawał się "coraz odważniejszy". Po każdym zbliżeniu miał obdarowywać ich kosztownościami, a nawet zaproponować fikcyjny ślub jednemu z nich. Safechuck wyznaje, że po ceremonii dostał certyfikat ślubu i obrączkę, która miała być "symbolem ich wielkiej miłości". Jednocześnie chłopcy mieli być straszeni więzieniem, jeśli opowiedzą komukolwiek o tym, co działo się na terenie posiadłości "króla popu".

Dokument wzbudził ogromne kontrowersje. Przed kinem protestowały tłumy fanów Jacksona, którzy zarzucili twórcom, że film jest kolejną próbą zarobienia na nieżyjącym artyście. Nie brakuje jednak osób, które wierzą w wyznania mężczyzn.

To film z gatunku horrorów. Nietrudno uwierzyć w to, co przedstawia. Jackson był potworem - oświadczył Jeff Wells z "Hollywood Elsewhere".

W sprawie dokumentu oficjalne oświadczenie wydała także rodzina Jacksona. Jego bliscy twierdzą, że przedstawiony w nim obraz jest jednostronny.

Film przedstawia niepotwierdzone zarzuty, które rzekomo miały miejsce 20 lat temu i traktuje je jako fakt. Nie włączając żadnego z niezależnych głosów (...) reżyser (...) stworzył narrację rażąco jednostronną. (...)

Przez 20 lat w wielu wywiadach Robson zaprzeczał, że był molestowany przez Michaela i wiele od niego dostawał. Jego rodzina korzystała z hojności Jacksona - czytamy w oficjalnym oświadczeniu bliskich Michaela.

Premierę dokumentu "Leaving Neverland" zaplanowano na 2019 rok. Film będziemy mogli obejrzeć na kanale HBO.

Zobacz także: Tak dziś wyglądałby Michael Jackson bez operacji plastycznych. Niesamowita symulacja!

Gdyby zwierzęta nagrywały piosenki, okładki ich albumów wyglądałyby właśnie tak:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów