Ten kosmetyk może być niebezpieczny dla zdrowia. Ma go niemal każda kobieta!

Katarzyna Leszczyńska 08.03.2018
Ten kosmetyk może być groźny
Fotografia: Shutterstock.com

Podczas choroby przenosimy bakterie niemalże na wszystko. Również na kosmetyki. Jeden z nich jest na to najbardziej narażony.

Bakterie są wszędzie. Zwłaszcza, gdy jesteśmy chorzy. Wyobrażacie sobie pić z jednej szklanki z chorą osobą? My też nie. Okazuje się jednak, że nieco inaczej podchodzimy do tego w przypadku innych rzeczy. Po chorobie powinniśmy dokładnie przewietrzyć mieszkanie, wyprać pościel i pozbyć się z naszego otoczenia wszelkich zarazków. Zapominamy jednak o drobnostkach, które są równie groźne.

Zobacz także: Kolor ust powinien współgrać z barwą włosów i oczu. Jak dobrać odpowiednią barwę do typu urody?

Wyobraźcie sobie, że bakterie mogą ukryć się na naszej… szmince. Pomadki do ust w swoim asortymencie makijażowym ma niemalże każda kobieta. Wiele z nas maluje się nimi również podczas przeziębienia. Mało która decyduje się jednak na ich pozbycie po chorobie. Większość zapewne zrobiłaby to w dodatku z bólem serca. Może to mieć jednak korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Szminka jest wtedy prawdziwą hodowlą bakterii. Pozwala wirusom żyć i potencjalnie wracać do Twojego systemu odpornościowego – twierdzi dr Morgan Statt.

Metoda pozbywania się szminek może być dla wielu kobiet przerażająca. Spokojnie, można to jednak obejść. Gdy czujecie, że wasz organizm ogarnęła infekcja, wystarczy po prostu nie używać szminki. Zwłaszcza tej ulubionej.

Zobacz także: Zawartość kosmetyczki może zdradzić wiele o charakterze jej posiadaczki. Co o nim mówi kształt twojej szminki?

Zobaczcie w poniższej galerii, jakie makijaże nie podobają się mężczyznom:

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów