Syn Magdy Gessler pokazał zdjęcie ojca. Kim był pierwszy mąż restauratorki?

Marianna Bereza 04.11.2019
Tadeusz Muller i Magda Gessler
Fotografia: VIPHOTO/East News

Tadeusz Muller wspomina ojca na Instagramie. Kim był Volkhart Muller?

Tadeusz Muller to syn Magdy Gessler z małżeństwa z Volkhartem Mullerem. W Zaduszki szef kuchni i prowadzący kulinarne show "Z gruntu zdrowo" wspomniał w mediach społecznościowych swojego zmarłego ojca. Kim był pierwszy mąż restauratorki?

W dniu Wszystkich Świętych i Święto Zmarłych Polacy, a wśród nich gwiazdy, wspominają swoich bliskich. Tadeusza Mullera poznaliśmy bliżej w programie „Starsza pani musi fiknąć”, w którym dzieci wymyślały znanym rodzicom różne zadania do zrealizowania. Magda Gessler i jej syn z pewnością nie zapomną o pobycie w Gwatemali, gdzie spędzili noc na plaży, odwiedzili lokalną restaurację i... wylądowali na komisariacie.

Muller nigdy nie ukrywał, że z matką łączą go trudne relacje. Ze względu na ogrom pracy restauratorka nie miała dla niego czasu, kiedy był nastolatkiem. Po latach jednak udało im się odbudować relacje. Nieco mniej wiemy na temat ojca Tadeusza, Volkharta Mullera.

Syn Magdy Gessler Tadeusz Muller wspomina zmarłego ojca

Pierwszy mąż Magdy Gessler był fotoreporterem, dziennikarzem i korespondentem "Der Spiegel". Para poznała się w latach 70. w Madrycie, gdzie Magda próbowała swoich sił jako początkująca malarka. Bardzo szybko się pobrali. Owocem ich związku jest Tadeusz.

Niestety Volkhart Muller zmarł na nowotwór. Syn w Zaduszki opublikował na Instagramie czarno-białą fotografię. Uzupełnił ją poruszającym opisem, w którym wspomniał dorobek ojca.

Dzisiaj wspominam mojego tatę, Volkharta Müllera (1942 -1987), wyjątkowego dziennikarza i fotoreportera, który dokumentował upadek reżimu Francisco Franco. Jako dziennikarz pomagał tropić ukrywających się w Hiszpanii zbiegłych z Niemiec po wojnie nazistów. Był pierwszym fotoreporterem, który dotarł do Lizbony, żeby sfotografować upadek reżimu po zamachu stanu zwanym Rewolucją Goździków. Pracował dla "Der Spiegla" oraz hiszpańskiej agencji informacyjnej EFE. Zajmował się też tematyką baskijskich separatystów przeprowadzając liczne wywiady z członkami ETA oraz fotografując miejsca ich ataków terrorystycznych - napisał.

Okazuje się, że Volkhart Muller dużo podróżował i otrzymał prestiżowe odznaczenie od króla Hiszpanii.

Jako korespondent "Der Spiegla" pracował w Angoli, Mozambiku, Peru, Chile, Argentynie, na Kubie. Portretował członków rodziny królewskiej, Salvadora Dali, Felipe Gonzaleza i mnóstwo zwykłych Hiszpanów. Jego fotografie znajdują się w archiwach EFE. W 1988 roku otrzymał Order Izabeli Katolickiej, wyróżnienie przyznawane przez króla Hiszpanii za “nieskazitelną lojalność wobec Hiszpanii i zasługi obywateli hiszpańskich i cudzoziemskich dla narodu”. Jego prochy spoczywają pod Madrytem na malutkim malowniczym cmentarzyku. Był człowiekiem oddanym sprawom ludzi, fascynowała go hiszpańska kultura prowincji. Dziękuje @magdagessler_official za niekończące się opowieści o Volko - czytamy na Instagramie Mullera.

Pod postem syna Magdy Gessler zaroiło się od komentarzy. Internauci piszą, że Tadeusz Muller jest bardzo podobny do ojca. Co o tym sądzicie?

Zobacz także: Magda Gessler popłakała się w programie "MasterChef". Co ją tak wzruszyło?

Niektóre gwiazdy na antenie stacji TVN są od wielu lat. Zobacz, jak oni się zmienili!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów