Syn Elżbiety II zaliczył koszmarną wpadkę. Książę Andrzej nie rozpoznał własnej córki

Książę Andrzej zaliczył koszmarną wpadkę.
Fotografia: Andrew Parsons / i-Images/i-images/East News

Książę Andrzej, syn Elżbiety II i ósmy w kolejności pretendent do brytyjskiego tronu, zaliczył koszmarną wpadkę w dniu urodzin swojej córki. Błąd wytknęli mu dopiero internauci.

Książę Andrzej to drugi syn królowej Elżbiety II i księcia Filipa. W 1986 roku zyskał tytuł księcia Yorku. Z małżeństwa z Sarą Ferguson ma dwie dorosłe córki: starszą Beatrycze i młodszą Eugenię. 8 sierpnia pierwsza z nich obchodziła swoje 31 urodziny. Z tej okazji ojciec postanowił złożyć oficjalne życzenia, jednak nie wszystko poszło po jego myśli.

Książę Andrzej pomylił swoje córki

Książę Andrzej zaliczył wpadkę w urodziny Beatrycze. Na profilu na Twitterze księcia Yorku pojawiły się życzenia i kilka zdjęć, które miały przedstawiać jubilatkę z ojcem. Choć ciężko w to uwierzyć, seria zdjęć pokazywała Eugenię, a nie Beatrycze.

Wszystkiego najlepszego, księżniczko Beatrice! Dziękujemy za wszystkie życzenia - napisał książę na Twitterze pod niefartownym wpisem.

Obserwatorzy rodziny królewskiej nie mogli ukryć swojego zdziwienia tak fatalną wpadką - zwłaszcza, że wśród zdjęć znalazło się także to ze ślubu Eugenii, a księżniczka Beatrycze wciąż nie wyszła za mąż.

Naprawdę, Andrzej? Nie poznajesz własnej córki? - można przeczytać w komentarzach.

Gdy internauci wytknęli błąd, sztab księcia szybko podmienił zdjęcia na właściwe. Pewne jest jednak, że obserwatorzy rodziny królewskiej długo nie zapomną tej pomyłki.

Zobacz także: Książę George nie wie, że zostanie kiedyś królem. Jego rodzice tłumaczą, dlaczego

Stale obserwujesz brytyjską rodzinę królewską? Sprawdź w naszym quizie, jak dobrze ją znasz.

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów