Święty Mikołaj jak kropka na mapie. Dzięki radarowi Google wiadomo, gdzie jest

Mateusz Patyk 21.12.2016
Mikołaje na plaży
Fotografia: East News

Nareszcie można odetchnąć z ulgą. Podobnie jak przesyłki od kuriera, teraz każdy internauta będzie mógł śledzić Dziadka Mroza w ten szczególny dzień (a właściwie noc) w roku.

Kawa, dużo zapału i Google Santa Tracker - tylko tyle potrzeba do szpiegowania Gwiazdora w wigilijną noc. W końcu można będzie odpowiedzieć sobie na nurtujące pytanie, skąd przybywa i dokąd zmierza.

Korporacja z Doliny Krzemowej postanowiła zrobić prezent wszystkim czekającym na brodatego gościa. Wystarczy wejść na stronę santatracker.google.com i obserwować, które miejsca odwiedził już Święty Mikołaj. Apka dostępna jest również na smartfonach, więc bez obaw można wyjść z domu i obserwować niebo nasłuchując przy tym dzwoneczków.

Trasa Świętego Mikołaja
Fotografia: Google.com

Keine Grenzen

Strona umożliwiająca podglądanie trasy Mikołaja została uruchomiona już na początku grudnia. Od tamtej pory Google codziennie udostępniało nową wirtualną "czekoladkę", czyli darmowa minigrę, filmik, quiz lub ciekawostki związane z Bożym Narodzeniem. Funkcja prawdziwego śledzenia, a właściwie siedzenia na ogonie magicznego reniferowego zaprzęgu, zostanie uruchomiona z pojawieniem się pierwszej gwiazdki w przedświąteczny wieczór. Do tego momentu trzeba niestety obejść się smakiem. Na szczęście dla niecierpliwych jest zegar, który odlicza godziny do startu mikołajowego radaru.

Jak informuje Komputerswiat.pl, Google Santa Tracker będzie działał na urządzeniach z systemami Android, Android Wear, Android TV oraz na Chromecast. W mobilnej aplikacji można zagrać w kilka zręcznościówek utrzymanych w gwiazdkowym klimacie, które szczególnie przypadną do gustu młodszej części użytkowników. W trakcie postępów Google będzie przyznawał osiągnięcia, które pomogą w zmotywowaniu do dalszej zabawy. Właściciel popularnej wyszukiwarki stworzył też nakładki inspirowane świętami na smartwatche, dzięki którym można zamienić tarczę zegarka w machającego rękami skrzata.

Nie ma dla nich tajemnic

Ale nie tylko Google wpadło na pomysł, by pokazywać aktualne położenie biskupa Miry. Od ponad sześciu dekad śledzeniem otyłego starszego pana (jakkolwiek by to brzmiało) trudni się NORAD, czyli Dowództwo Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej.Jak podaje strona NYUP.com, zaczęło się w latach 50. przez... pomyłkę.

Pewna sieć handlowa podała zły numer telefonu przeznaczony dla dzieci w celu kontaktu z Mikołajem. Zamiast do niego, połączenie przekierowywane było na gorącą linię głównodowodzącego NORAD-em (wtedy nazywane CONAD-em). Postanowiono więc na bieżąco informować dzwoniących o aktualnej lokalizacji latających sań. W tym roku tradycji stanie się zadość i wraz z zaprzęgiem ruszy strona Noradsanta.org.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów