Święta czas start! Już jest reklama sklepów John Lewis. Teraz zacznie się bitwa na spoty

Redakcja 10.11.2016
Reklama John Lewis na Boże Narodzenie
Fotografia: www.youtube.com

Bitwa na wzruszenia właśnie się rozpoczęła. W tym roku lider bardzo wysoko podnosi poprzeczkę. 

Świąteczne reklamy sieci domów towarowych John Lewis co roku budzą emocje. Nie tylko dlatego że uznawane są za najlepsze, ale również dlatego że inaugurują sezon świąteczny. I tu ciekawostka - w tym roku sezon rozpoczął się pięć dni później niż w 2015 roku. Teraz wybuchnie medialna wojna o tytuł najlepszego twórcy reklamy bożonarodzeniowej. 

W 2015 roku bohaterami reklam byli starzy ludzie - John Lewis przedstawił historię staruszka mieszkającego na Księżycu, którego dzięki dobrej jakości teleskopowi kupionemu w domu towarowym, dostrzegła mała dziewczynka. Nawet serwis dla dorosłych Pornhub.com stworzył świąteczny spot, w którym wnuk wręcza smutnemu dziadkowi kartę abonamentową. W 2016 roku, z dużym prawdopodobieństwiem, twórcy reklam bożonarodzeniowych skupią się na szczęściu zwierząt. Tak jak John Lewis.

Pies i trampolina

Najnowsza reklama sklepów John Lewis to opowieść o małej dziewczynce Bridget, która uwielbia skakać. Dlatego kiedy kilkulatka idzie spać, jej dzielny tata w nocy i na śniegu montuje na podwórku trampolinę. Kiedy domownicy tracą czujność, do ogrodu zbiegają się okoliczne zwierzęta i radośnie skaczą, czym doprowadzają do wściekłości pupila rodziny - poczciwego boksera. Rano Bridget jest zachwycona swoim prezentem, tak samo jak pies Buster. Scenariusz zakłada, że każde zwierzę zasługuje na chwilę beztroskiego szczęścia.

John Lewis w 2016 roku wspiera organizację The Wildlife Trust, której celem jest odbudowanie dzikiej natury. Na kilka tygodni przed premierą reklmay internauci masowo oglądali zwiastuny promujące jej nadejście, szukali wycieków. To dlatego, że reklamy świąteczne mają wzruszać. Rok temu płakaliśmy ze smutku i ze wzruszenia faktem, że na świecie są osoby chętne do pomocy. W tym roku będziemy ronić łzy widząc szczęście niewinnych stworzeń. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów