Światu zagraża teraz nie tylko koronawirus. Wykryto ognisko drugiej śmiertelnej choroby!

Zuzanna Morska 03.06.2020
Epidemia
Fotografia: Shutterstock

Kolejny zabójczy wirus zaczyna się rozprzestrzeniać wśród ludzi. Nie wygląda to dobrze.

Od kilku miesięcy niemal cały świat walczy z pandemią koronawirusa. Patogen wywołuje chorobę COVID-19, którą jedni przechodzą bezobjawowo, a inni mogą przypłacić takie zarażenie nawet życiem.

I choć oczy wszystkich skierowane są na statystyki związane z tą chorobą, na świecie zaczyna się rozprzestrzeniać kolejna. Eksperci z WHO alarmują, aby tej też nie bagatelizować.

Światu zagraża nie tylko koronawirus. Wykryto ogniska eboli

Pamiętacie epidemię wirusa Ebola, która w latach 2013-2016 pustoszyła Afrykę? Okazuje się, że wykryto kolejne ogniska tej choroby w Demokratycznej Republice Konga. Coraz więcej osób zaraża się gorączką krwotoczną, a już 4 osoby na nią zmarły. Ognisko wykryto w mieście Mbandaka, zlokalizowanym w zachodniej części państwa.

Przypominamy, że kraj ten jeszcze w 2018 roku borykał się z epidemią eboli - wówczas zachorowało 50 osób, z czego aż 30 zmarło. Teraz władze uspokajają mieszkańców, mówiąc, że wszystko jest pod kontrolą. Zalecają jednak, aby zachowywać środki ostrożności - należy często myć ręce ciepłą wodą z mydłem i unikać dotykania innych osób.

Warto dodać, że obecnie sytuacja w Demokratycznej Republice Konga jest ciężka o tyle, że tutejsi lekarze i specjaliści walczą nie tylko z ebolą, ale też z koronawirusem, odrą i cholerą.

Tak wygląda Nowy Jork w czasie epidemii koronawirusa. To jak kadr z filmu grozy!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów