Świąteczna reklama Empiku poruszyła internautów. "Przeszły mnie dreszcze". Lepsza od tej Allegro?

Katarzyna Leszczyńska 04.12.2017
Świąteczna reklama Empiku
Fotografia: materiały promocyjne

Moje dziecko oglądało ją 1000 razy i za każdym jednym płacze krokodylimi łzami - napisała jedna z internautek. 

Okres świąteczny dla handlowców jest bardzo ważny. Wówczas niektóre sklepy odnotowują najwyższe zyski w roku. Wszystko za sprawą świątecznego klimatu. Dlatego też marketingowcy dbają o to, żeby poszczególne marki jak najbardziej kojarzyły się z Bożym Narodzeniem. Z tego założenia wyszło już Allegro, które uważane jest za mistrza, jeżeli chodzi o reklamy świąteczne. Teraz jednak pojawiła się kampania Empiku, która jest równie poruszająca.

Empik z okazji Bożego Narodzenia w tym roku przygotował akcję „Najważniejsze znajdziesz w środku”. Ta kampania składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest etiuda, która opowiada historię trzyosobowej rodziny podczas świąt. Drugim etapem jest konkurs konsumencki „List dobrych emocji”, w którym można wygrać wycieczkę do Laponii. Naszą uwagę zwraca jednak przede wszystkim spot reklamowy.

Film w delikatny sposób dotyka relacji ojca z synem, nieobecności tego pierwszego, będącej ciężarem dla obu i komunikacji , która jest źródłem zrozumienia oraz budowania bliskości – informuje Mira Dobek, dyrektor marketingu Empiku.

Trzeba przyznać, że dwuminutowa reklama, którą wydał Empik, jest naprawdę poruszająca. Śmiało może stawać w szranki ze świątecznym spotem Allegro.

Nie wszyscy internauci są zachwyceni świąteczną kampanią Empiku

Kampania Empiku została przygotowana przez Grey Group Poland, studio animacji Human Ark oraz dom mediowy MEC. Internauci zachwycili się świąteczna etiudą firmy. Niektórzy z nich byli naprawdę poruszeni, o czym można przeczytać w komentarzach na Facebooku.

Moje dziecko oglądało ją 1000 razy i za każdym jednym płacze krokodylimi łzami i mówi, że jest tak ładna i tak piękna, że nie może się powstrzymać.

Żeby się poryczeć na reklamie Empiku? No tego jeszcze nie było.

Jestem wzruszony i bardzo szczęśliwy, że mogłem obejrzeć coś tak cudownego.

Za głosami zachwytu pojawiają się jednak również negatywne komentarze. Nie wszystkim świąteczny spot Empiku przypadł do gustu. Pojawiły się głosy, że ta historia jest nieco podkoloryzowana, nie wspominając już o tym, nie wszyscy zgadzają się z tym, że w Wigilię prezenty przynosi św. Mikołaj.

Naprawdę uważacie, że piękne jest, kiedy ojciec, zostawiając w tak ważny dzień przez wiele lat swojego syna, niesie radość innym?

Ładna, ale nigdy nie pogodzę się z wizją Świętego Mikołaja w Wigilię.

A co Wy sądzicie na temat świątecznej kampanii Empiku? Udało się pokonać Allegro?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów