SuperCat i jego towarzysze AcroCats. Uliczne koty gwiazdami areny

Paulina Szestowicka 12.04.2016
Koci cyrk
Fotografia: ONS

W kocim cyrku nie zawsze spada się na 4 łapy. Musicie to zobaczyć! 

Najsłynniejszy brytyjski cyrk Zippos Circus obchodzi w tym roku swoje 30-lecie. Z tej widzowie mogą podziwiać wyjątkowe widowisko, którego gwiazdami są koty. 

Wydawać by się mogło, że włączenie tych sprytnych czworonogów do repertuaru to przede wszystkim sprytny zabieg marketingowy. Nic bardziej mylnego! Wszystko zaczęło się znacznie wcześniej, kiedy pracownicy cyrku znaleźli na ulicy 6 błąkających się kotów. Postanowili dać im schronienie i sprawić, że kolejne lata ich życia będą znacznie lepsze.

Kocie sprawy

Matrin Burton, dyrektor Zippos Curcus, wpadł na pomysł, żeby pozwolić zwierzętom wychodzić na arenę. Szybko się okazało, że koty nie będą tylko uroczym dodatkiem do widowiska. Wykazały ogromne zainteresowanie scenografią, co pozwoliło na stopniowe oswajanie je z publicznością i uczenie wykonywania sztuczek. Oczywiście koty nie byłyby kotami, gdyby momentami nie postawiły na swoim.

- Koty tak naprawdę nie robią nic nadzwyczajnego. To, co widzimy na arenie to nic innego, niż ich wrodzone umiejętności - tłumaczy dyrektor cyrku w rozmowie z serwisem BuzzFeed. - Elementem zabawy jest oczywiście to, że czasami się buntują. Nie zmuszamy ich do niczego. Jak chcą się bawić na scenie to się bawią, a jak nie to nie.

Obecnie w cyrku występuje 27 kotów (AcroCats), które gdyby nie zostały zaadoptowane przez pracowników, nadal mieszkałyby na ulicy. Gwiazdą jest 7-letni Felix, który ma pseudonim SuperCat i sztuczki wykonuje mając na sobie strój z peleryną. 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów