Super Magda Gessler. Fani wzywają ją na pomoc, ponieważ zdechł wielbłąd

Redakcja 19.09.2016
Magda Gessler
Fotografia: ONS

Kiedy sukces kończy się kłopotami, ludzie przypominają sobie o sprawcy tego sukcesu. Wie o tym też Magda Gessler.

Jak długo Magda Gessler powinna brać odpowiedzialność za lokale, w których przeprowadzała "Kuchenne rewolucje"? A może po ich zakończeniu powinna się od uratowanych restauracji szybko odciąć? Przypadek restauracji Rancho pod Strusiem pokazuje, że fani oczekują od restauratorki ciągłej kontroli nad miejscami, które zgłosiły się do programu stacji TVN.

Rancho pod Strusiem zagłodziło zwierzęta. Może wpadnie Pani z wizytą? – napisała jedna z internautek na fan page na Facebooku Magdy Gessler. – Myślę, że Pani interwencja mogłoby wiele zmienić.

Nasuwa się jednak pytanie, co restauratorka miałaby zrobić? Sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, niż przedstawia ją internautka i zdecydowanie nie powinna być łączona z "Kuchennymi rewolucjami". Naprawa restauracji Rancho pod Strusiem odbyła się w sezonie 10., czyli trzy lata temu. W połowie września 2016 roku doszło tam do tragedii. W przyrestauracyjnym mini zoo zdechły wielbłąd i alpaka. O sprawie było głośno w Bielsku-Białej, po pierwsze dlatego, że to miejsce znane z telewizji i dlatego, że padlina przeleżała w upale kilka dni i oczywiście zaczęła śmierdzieć. Zawiadomiono Powiatowy Inspektorat Weterynarii. Przypominano przy tej okazji, że lokal swój sukces zawdzięcza Magdzie Gessler.

Magda Gessler
Fotografia: screen z Facebook.com

Gdzie lekarz nie może...

Okazało się, że wielbłąd chorował i był pod opieką weterynaryjną, jednak nie dało się go uratować. Alpaka miała problemy z układem rozrodczym i było to bezpośrednią przyczyną jej padnięcia. Właściciel mini zoo wezwał firmę utylizacyjną, jednak na zabranie padliny ze względów technicznych musiał poczekać aż trzy dni. Postarał się o to, żeby padlina nie była wyeksponowana na widok publiczny, ale upał przyspieszył proces rozkładu. Tak dużych zwierząt nie można przecież zakopać na podwórku, zwłoki zawsze trzeba zgłosić specjalistycznej firmie. Po tych wydarzeniach właściciel Rancha pod Strusiem zlikwidował zoo. Jak informuje lokalny oddział "Gazety Wyborczej", zwierzęta zostały przetransportowane do prywatnych gospodarstw.

Wydaje się, że sprawa powinna być rozwiązana, jednak żądni wrażeń internauci chcą, aby interweniowała Magda Gessler. Restauracja wciąż, mimo upływu trzech lat, promuje się nazwiskiem restauratorki, jednak sprawa padnięcia zwierząt nie ma z "Kuchennymi rewolucjami" żadnego związku. Wydaje się, że to był po prostu nieszczęśliwy zbieg okoliczności.

Magda Gessler
Fotografia: ONS

Magda Gessler

Magda Gessler
Fotografia: ONS

Magda Gessler

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów