Stworzył muzykę, której zapis przypomina... jednorożca. Brzmi całkiem nieźle

Mateusz Patyk 22.02.2017
Zapis melodii w kształcie jednorożca
Fotografia: www.youtube.com/andrewhuang

Efekt zaskoczył samego twórcę. Nie obyło się jednak bez kłopotów technicznych.

Andrew Huang prowadzi kanał w serwisie YouTube i ma ponad 600 tys. fanów. Tym razem postanowił zrobić projekt, który nawet jemu wydał się nietypowy.

Zainspirowany twórczością Aleksandra Vintera, który zamienia rysunki na muzykę, sięgnął po najdziwniejszy przedmiot, jaki posiadał w domu - padło na maskę jednorożca.

Andrew Huang wcześniej wygrywał melodie na takich "instrumentach" jak balony, spodnie czy przyrządy dentystyczne. Jednak teraz musiał włożyć znacznie więcej pracy, by stworzyć muzykę w zupełnie inny sposób. W pierwszej kolejności zeskanował kształt maski, poddał obróbce na komputerze, wydrukował obrys na przezroczystej folii i przyłożył do ekranu swojego laptopa. 

Veni, Vidi, MIDI

Musical Instrument Digital Interface służy przekazywaniu informacji między elektronicznymi instrumentami muzycznymi. To właśnie dzięki niemu z głowy jednorożca "zaczęła wyłaniać się" trwająca 22 sekundy melodia.

Trudno ocenić, czy jest to tworzenie muzyki za pomocą rysunku, czy na odwrót, ale trzeba przyznać, że pomysł jest oryginalny. Andrew Huang uwiecznił cały proces na filmie, który wyświetlono prawie pół miliona razy. Na końcu eksperymentu wideobloger wyznał, że to wyzwanie nie było proste, ale dało mu energię do dalszego działania. 

Kilkadziesiąt godzin pracy zaowocowało melodią, którą warto odsłuchać. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów