Stuhr opublikował krótki post i wywołał burzę w sieci. Poszło o Halloween

Hanna Skowron 02.11.2018
Maciej Stuhr
Fotografia: TRICOLORS/East News

Aktor zadał niewinne pytanie na Facebooku. Takiej odpowiedzi raczej się nie spodziewał!

Maciej Stuhr znany jest z tego, że zabiera głos w społecznych kwestiach. Ostatnio aktor wsadził kij w mrowisko, publikując jeden post na Facebooku. Szybko spłynęła na niego lawina komentarzy.

Stuhr opublikował w dzień Wszystkich Świętych wzmiankę z Wikipedii dotyczącą Halloween. Najwyraźniej nie spodziewał się, że niewinny wpis wywoła takie poruszenie wśród internautów. Kto wiedział, że Halloween ma de facto katolickie korzenie? - zapytał. 

Burza pod postem Stuhra o Halloween

Link pochodzi z angielskiej Wikipedii. Internauci prześcigali się w odpowiedziach, wytykając Stuhrowi błędy w edukacji i zarzucając, że promuje antykatolickie święto zapożyczone z USA. Inni go bronili. 

Jedno jest pewne, dawno żaden post w sieci nie wywołał tylu emocji. Do tej pory wpis zyskał 2,5 tys. polubień i ponad 200 komentarzy.

Co pisali internauci?

Powoływać się na Wikipedię jako „wiarygodne” źródło informacji… Panie Macieju wystarczy.

A co to za wiara, która patroszonej dyni się boi.

Żeby było zabawniej, to mój dziadek pamięta jak jako dzieciak drążył dynie i wycinał jej oczy i zęby. 80 lat temu na na wiosce na kresach wschodnich raczej nie mieli świąt zapożyczonych z USA.

Prawie żadne "duże" święto religijne nie jest katolickie, tylko przejęte po dawnych pierwotnych wierzeniach. Inaczej chrześcijaństwo nie miałoby szans na przetrwanie.

Nie katolickie, a chrześcijańskie, a tak naprawdę to chyba jednak celtyckie zaadaptowane przez wczesnych chrześcijan.

Bardzo zabawne jest to, że ci sami ludzie, którzy krzyczą, że Halloween jest be, to wróżą na andrzejki, przypinają do wózków dziecięcych czerwone wstążki, pukają w niemalowane drewno.

A wy obchodzicie Halloween? Dajcie znać w komentarzach!

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Ale oni się zmienili! Te polskie gwiazdy przeszły ogromną metamorfozę

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów