Studenci UKSW promują kampanię "Cała Polska Myje Ręce". Wspiera ich… Justin Timberlake

Redakcja 25.01.2017
Studenci UKSW
Fotografia: www.youtube.com

Ten teledysk jest energetyczny, oryginalny i ma ważne przesłanie.  

O tym, jak ważne jest częste mycie rąk, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Nie od dziś przecież wiadomo, że na dłoniach może znajdować się aż trzy tysiące różnych bakterii.

Jednak wielu Polaków z wyrobieniem w sobie tego dobrego nawyku, wciąż ma duży problem. To właśnie z myślą o nich powstała kampania społeczna "Cała Polska Myje Ręce", której celem jest zmobilizowanie rodaków do dbania o higienę rąk. 

W tym roku akcję wsparli studenci z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, którzy w bardzo niebanalny sposób mówią Polakom o tym, jak ważne w naszym życiu jest mycie rąk. Stworzyli oryginalny wideoklip w stylu LipDub. W praktyce oznacza to, że osoby, które w nim występują poruszają wargami do odtwarzanej w tle piosenki. Lipdub musi spełniać jednak kilka warunków. Musi być spontaniczny i autentyczny, a jego powstanie powinno być efektem współpracy określonej grupy osób, która przy realizacji wideo bawi się znakomicie. I taki właśnie jest lipdub studentów UKSW

Studenci UKSW promują akcję "Cała Polska Myje Ręce"
Fotografia: www.youtube.com

Studenci UKSW promują akcję "Cała Polska Myje Ręce" 

Wulkan energii

Dobra, pozytywna muzyka i wielu radosnych, energicznych, młodych ludzi. Na ich twarzach nie znajdziecie trosk ani zmartwień. Szeroki uśmiech od ucha do ucha jest tak zaraźliwy, że oglądając ich nie sposób go nie odwzajemnić. Dobra energia, która od nich płynie sprawia, że szybko naciśniemy przycisk "jeszcze raz".

Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że studenci zaśpiewali i zatańczyli do przeboju Justina Timberlake'a "Can’t Stop The Feeling", który przez długi czas od swojego debiutu był grany przez największe światowe rozgłośnie i szybko stał się wielkim przebojem. W maju 2016 roku, jak podaje Wikipedia.org, zadebiutował na pierwszym miejscu amerykańskiego notowania Billboard Hot 100. Tym samym został piątym singlem artysty, który dotarł na szczyt tego prestiżowego zestawienia.

A Justin Timberlake i studenci UKSW? Wierzcie nam, to naprawdę imponujące połączenie. Oby więcej takich inicjatyw!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów