Straż Miejska w Giżycku ma nowego funkcjonariusza. Znaleziono go w parku

Mateusz Patyk 11.04.2017
Giżycko Straż Miejska
Fotografia: Facebook.com/SM.gizycko

"Edzio Strażnik" dba o dobre samopoczucie kolegów z pracy i zajmuje tylko skrawek biurka.

5 kwietnia na Facebooku giżyckiej Straży Miejskiej w woj. warmińsko-mazurskim pojawiła się nietypowa informacja. Opublikowano zdjęcia małego chomika, którego znaleziono w parku na terenie miejscowości przy ulicy Warszawskiej. Poszukiwano właściciela gryzonia i proszono o dalsze udostępnianie postu. Gdy nie udało się go odnaleźć, postanowiono... zaadoptować zwierzę i wcielić go do służby.

"Edzio", bo takie imię nadano nowo przyjętemu funkcjonariuszowi, musiał przejść operację oka, które trzeba było niestety usunąć. Jak podał lokalny portal Gizycko.info, po interwencji weterynarza chomik powoli dochodzi do zdrowia w jednostce Straży.

chomik Edzio Straż Miejska Giżycko
Fotografia: Facebook.com/SM.gizycko

Zwierzę dostało w przydziale specjalny przeszklony pojemnik, który teraz będzie mu służył za nowy dom. Jego wnętrze wypełniono skrawkami gazet, sianem i trocinami, w których gryzoń umościł już sobie przytulne gniazdo. Początkowo rolę poidła pełniła zwykła pokrywka od słoika, ale po decyzji o pozostaniu "Edzia", jego klatkę wyposażono w nieco bardziej odpowiedni sprzęt.

Teraz mały aspirant z pewnością stanie się maskotką giżyckich strażników, będąc jednocześnie symbolem ich starań o zapewnienie bezpieczeństwa nawet najbardziej niepozornym stworzeniom znalezionym na terenie miasta. :-)

chomik Edzio Straż Miejska
Fotografia: Facebook.com/SM.gizycko
Edzio Straż Miejska Giżycko
Fotografia: Facebook.com/SM.gizycko
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów