Użyła 20-letniej mascary i straciła wzrok. Teraz przestrzega inne kobiety

Katarzyna Leszczyńska 25.07.2018
Kobieta maluje się mascarą
Fotografia: Shutterstock

Z kosmetykami nie ma żartów. Okazuje się, że mogą one być bardzo niebezpieczne. Ta kobieta to udowodniła. Teraz przestrzega przed tym błędem inne kobiety.

Wiele z nas czasami się zastanawia, czy może się wydarzyć coś, jeżeli pomalujemy się przeterminowanym kosmetykiem. Nie da się ukryć, że niektóre produkty z naszej kosmetyczki używamy rzadziej, więc ich data przydatności może się skończyć zanim go zużyjemy do końca. Znają to doskonale zwłaszcza te osoby, które malują się sporadycznie. Właśnie tak było z Shirley Potter

Straciła wzrok przez mascarę

Australijka obecnie ma 50 lat i maluje się bardzo rzadko. Jakiś czas temu znalazła w kosmetyczce 20-letnią mascarę i zdecydowała, że jej użyje. W rozmowie z "Daily Mail Australia" opowiedziała, co wydarzyło się potem. Potter dostała od córek zaproszenie na kolację. Z tej okazji zdecydowała się na makijaż. Na drugi dzień rano poczuła pieczenie oczu. Jej mąż zauważył, że jej oczy są zaczerwienione. Kobieta postanowiła udać się do lekarza, ten jednak stwierdził, że nic jej nie dolega.

Miesiące bólu minęły, aż pewnego dnia przewróciłam wózek dla dziecka w naszym lokalnym centrum handlowym. Naprawdę go nie widziałam, a mąż powiedział, że znów musze udać się na badania – opowiedziała Potter.

Dopiero przy kolejnym wywiadzie lekarskim wyszło na jaw, że problem może leżeć w przeterminowanych kosmetykach. Okazało się, że na początku lekarz nie spodziewał się tego, ponieważ Shirley mówiła, że regularnie się nie maluje. Ostatecznie wyszło na jaw, że użyła mascary na długo po jej przeterminowaniu.

Zobacz także: Przez tydzień piła sok z ogórków kiszonych. Efekty, które zauważyła, były zaskakujące

Shirley Potter ma zdiagnozowaną utratę wzroku. W ciągu 4 lat ma całkowicie stracić możliwość widzenia. Prawnie już jest uznana za osobę niewidomą. Teraz opowiada swoją historię i apeluje do innych kobiet, żeby dokładnie sprawdzały kosmetyki, którymi się malują.

To utrata niezależności – podsumowuje Potter to, co jej się przytrafiło.

To pokazuje, że z kosmetykami nie ma żartów. Trzeba uważać na ich termin przydatności i przede wszystkim – zmywać dokładnie makijaż każdego dnia tak, żeby chemikalia nie zagrażały naszemu zdrowiu.

Najpopularniejsze błędy urodowe, jakie popełniamy każdego dnia:

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów