Sting zachwycony polską kuchnią. "The kluski in Toruń was delicious"

Redakcja 12.12.2016
Sting
Fotografia: East News

Internautom tak spodobał się wpis muzyka, że w komentarzach pisali, czego jeszcze koniecznie powinien spróbować. 

Znany brytyjski muzyk, kompozytor i wokalista, były członek słynnego The Police, chwali polską kuchnię. Sting, bo o nim mowa, zachwycił się rosołem. Danie tak mu smakowało, że swoimi wrażeniami podzielił się z fanami z całego świata. 

Muzyk, znany z takich hitów jak "Englishman In New York", czy kultowej już "Shape Of My Heart", do Polski przyjechał, aby zagrać koncert przed toruńską publicznością. Widowisko 1 stycznia 2017 roku będzie wyemitowane na antenie TVP. Artysta zaśpiewał kilka utworów ze swojej najnowszej płyty "57th & 9th" oraz swoje największe przeboje. Dzień później w sieci podziękował polskiej publiczności za ciepłe przyjęcie i pochwalił polską kuchnię. 

Kluski w Toruniu były pyszne. Dziękuję Polsko za niezapomnianą wizytę - napisał na Facebooku Sting.

Szczególnie zasmakowała mu zaserwowana zupa. Nie był to jednak tradycyjny rosół, czyli taki, jaki spotkać możemy w większości polskich domów. Zamiast kury, bulion uzyskano gotując gołębia. Oczywiście, zgodnie ze współczesną modą, artysta fotografią wspomnianego rosołu, podzielił się z internautami z całego świata.

Sting zachwala polską kuchnię
Fotografia: https://www.facebook.com/sting/?fref=ts

Sting zachwala polską kuchnię 

Dobre rady internautów

Wpis Stinga zrobił na internautach duże wrażenie. Szczególnie na polskich fanach, którzy w komentarzach radzili, czego jeszcze muzyk powinien skosztować. Pojawiły się oczywiście kultowe pierogi, a nawet tradycyjne danie polskiej kuchni góralskiej, czyli kwaśnica. 

You must try...pierogi, kwaśnica, gołąbki, zalewajka, schabowy z ziemniakami i kapustą, bigos and mamy many more. We waiting for you again - napisał jeden z internautów. 

This is not kluski… this is rosół. U must try czernina and kiszka ziemniaczana, kartacze and any any more - zwraca uwagę inny. 

Podobnych komentarzy pod postem Stinga jest o wiele więcej. Internauci zachwalają polską kuchnię i oczywiście, nasz kraj. Nie da się ukryć, że to doskonała promocja, która być może sprawi, że polskie specjały zasmakuje jeszcze więcej turystów.

Z takiej promocji już korzysta restauracja Pikado, której kucharz przygotował zachwalaną zupę. Na swoim Facebooku napisali, że "Sting wspomina swoją wizytę w naszej restauracji. A na rosół z gołębia, który jadł zapraszamy od poniedziałku". 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów