Mąż Dody jest oskarżany o oszustwo. Mamy jego oświadczenie

Hanna Skowron 26.03.2019
Doda w białym garniturze idzie pod rękę z mężem Emilem Stępniem
Fotografia: Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Doda i Emil Stępień wyprodukowali "Pitbulla". Teraz muszą tłumaczyć się z pieniędzy, których rzekomo nie wypłacili inwestorom filmu. Stępień komentuje.

Doda i jej mąż Emil Stępień zostali producentami filmu "Pitbull", w którym wokalistka również zagrała jedną z głównych ról. Założyli też swoją własną firmę producencką Ent One Investments. Jak donosi "Puls Biznesu", ich firma nie zwróciła wszystkim inwestorom pieniędzy za stworzenie "Pitbulla", choć film Władysława Pasikowskiego okazał się wielkim hitem kinowym. Emil Stępień postanowił wypowiedzieć się w tej sprawie i zaprzeczyć wszystkim doniesieniom.

Zobacz także: Doda wspiera chorego tatę. Artystka udostępniła zdjęcia z rodzinnego weekendu 

Mąż Dody jest oskarżany o oszustwo

O całej sprawie poinformował magazyn "Puls Biznesu". Gazeta donosi, że inwestorzy złożyli w sądach pozwy cywilne, a w prokuraturach zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez firmę Ent One Investment.

Firma prowadzona przez producenta filmowego Emila Stępnia i jego żonę piosenkarkę Dorotę Rabczewską "Dodę" nie zwróciła inwestorom pieniędzy zainwestowanych w filmy z serii "Pitbull" - możemy przeczytać na łamach "Pulsu Biznesu". 

Emil Stępień jest prezesem wyżej wymienionej firmy, Doda natomiast członkiem zarządu. Jak donosi "Puls Biznesu", prawnicy Stępnia tłumaczyli, że koszty produkcji filmu były wyższe niż zakładano. A co o samej sprawie mówi Stępień?

Emil Stępień przesłał do redakcji "Radia Zet" oświadczenie w tej sprawie, które publikujemy w całości. 

Warszawa, 25.03.2019

W nawiązaniu do pojawiających się publikacji medialnych, pragnę poinformować, że w ramach prowadzonej działalności biznesowej, szczególną wagę przykładam do odpowiedniej polityki ładu korporacyjnego. Od 2013 roku spółka Ent One Investments zrealizowała kilka produkcji filmowych, zaś każdy projekt przyniósł inwestorom ponadprzeciętne zyski. W 2018 roku, pojawiła się grupa osób, która pod pretekstem współpracy, sabotowała działalność spółki i działała na jej szkodę. Z osobami tymi niezwłocznie zakończyłem współpracę z uwagi na szkodliwe działania tych osób (czyny nieuczciwej konkurencji, zamawianie sponsorowanych artykułów bazujących na nieprawdziwych informacjach, działania na szkodę innych Inwestorów, oczernianie mnie w przestrzeni publicznej). Z uwagi na ujawnienie tych działań, postanowiłem zabezpieczyć - na poczet przyszłego odszkodowania - wierzytelności tych osób. Wszystkie te osoby zostały formalnie poinformowane o tym fakcie, wraz z żądaniem zaprzestania dalszych negatywnych i bezprawnych działań wobec spółki i realizowanych przez nią projektów. Zatrzymane na poczet odszkodowania środki, posłużą zabezpieczeniu dochodzonych roszczeń, w związku z prawnymi krokami, które podjąłem. Powszechnie wiadomo, iż oczernić osobę lub firmę, można jednym artykułem, zaś dochodzenie swoich racji trwa latami. Moje działania mają również na celu zabezpieczenie interesów moich partnerów biznesowych i inwestorów, przed podobnymi incydentami w przyszłości.

Odnotowując powyższe informacje oraz w następstwie lektury doniesień medialnych, pragnę stanowczo wskazać mój krytyczny stosunek do nierzetelnych publikacji dziennikarskich i intencjonalnej selekcji informacji, prezentowanych z założoną z góry, nieprawdziwą tezą.

Lektura tak konstruowanych tekstów, daje poczucie, że mamy do czynienia z tekstami sponsorowanymi. Pragnę stanowczo podkreślić, że bezpieczeństwo moich produkcji filmowych, moich twórców oraz inwestorów są dla mnie nadrzędną wartością, bezwzględnie wpisaną w standardy biznesowe. Żadna presja, usiłowanie zastraszania mnie mediami, nie przyczyni się do złamania poufności moich relacji z partnerami biznesowymi.

Emil Stępień

Zobacz także: Polskie filmy 2019, które musisz zobaczyć!  

Doda jest już wiele lat w polskim show-biznesie. Pamiętacie, jak niektóre gwiazdy wyglądały na początku swojej kariery?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów