Starbucks i McDonald's łączą siły! Ich wspólny projekt ma zrewolucjonizować rynek

Hanna Skowron 19.07.2018
Starbucks
Fotografia: shutterstock.com

W wyzwaniu gastronomicznych gigantów może pomóc każdy. 

Gastronomiczni giganci, sieci Starbucks i McDonald's, pracują właśnie nad wspólnym projektem. Jak zapowiadają, ma to być prawdziwa rewolucja na rynku.

Zobacz też: McDonald's wprowadza czarne sztućce 

Celem restauracji jest opracowanie w całości ekologicznego i odnawialnego kubka na napoje. W całości, bo odnawialna ma być też pokrywka i słomka. Projekt pod nazwą „NextGen Cup Challenge” ma zostać zrealizowany najpóźniej w 2021 roku. Sieci już teraz ogłosiły konkurs na najlepszy model kubka w 100% zdatnego do recyklingu. Swoją propozycję może zgłosić każdy. A autorowi najlepszej przypadnie nagroda pieniężna w wysokości do 1 miliona dolarów na opracowanie modelu.

To już kolejny krok sieci w walce z plastikiem. Co ciekawe, to właśnie te dwie restauracje zostały niedawno ukarane za używanie plastiku w hinduskim stanie Maharasztra, gdzie jego zastosowanie jest od marca zabronione. Z drugiej strony, od 2019 McDonald's w Wielkiej Brytanii zapowiedział rezygnację z plastikowych słomek i ich zamianę na papierowe. Decyzję podjęto po licznych apelach klientów i organizacji proekologicznych. Do 2025 roku popularny fast food ma jednak wdrożyć recykling we wszystkich restauracjach.

Zobacz też: Dania typu fast food, które nie szkodzą zdrowiu 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów