Nie żyje Stan Lee. Gwiazdy żegnają ojca komiksów

Stan Lee uśmiechnięty na premierze filmu "Doktor Strange"
Fotografia: AXELLE WOUSSEN/Bauer Griffin/East News

Dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje Stan Lee, twórca bohaterów Marvel Comics. Zmarł w wieku 95 lat, na skutek powikłań po zapaleniu płuc. Gwiazdy opłakują artystę.

W poniedziałek wieczorem cały świat obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Stan Lee, twórca najsłynniejszych komiksów na świecie. To właśnie spod jego ręki wyszli tacy bohaterowie jak: Spider-Man, Iron Man, inni Avengersi, jak i legendarni X-Meni. To właśnie jego komiksy są ekranizowane przez Marvel Comics i w każdej części pojawiał się na ekranie. Ostatni raz mogliśmy zobaczyć go w filmie "Venom". Autor komiksów zmarł w wieku 95 lat

Stan Lee nie żyje

O śmierci twórcy poinformowali jego najbliżsi. Stan Lee zmarł w szpitalu Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles w skutek powikłań po zapaleniu płuc. Niestety producent komiksów od lat zmagał się z problemami zdrowotnymi. Wielokrotnie chorował na zapalenie płuc. W 2012 roku przeszedł operację serca. Wówczas lekarze wszczepili mu rozrusznik. Wówczas Stan Lee żartował, że teraz jest podobny do jednego ze swoich bohaterów, Iron Mana.

Mój ojciec kochał wszystkich swoich fanów. Był najwspanialszym i najporządniejszym człowiekiem - powiedziała córka Stana Lee w rozmowie z TMZ.

Stan Lee tworzenie komiksów dla Marvel Comics rozpoczął w 1961 roku. Wówczas zrewolucjonizował amerykański komiks. Wszystkie jego dzieła zyskały ogromną sympatię widzów i wciąż przyciągają do kin rzeszę fanów. Jedno jest pewne, te filmy bez Stana Lee już nie będą takie same.

Zobacz także: Dlaczego producenci ukrywają sceny po napisach końcowych? Marvel odpowiada

Gwiazdy żegnają Stana Lee

Ojca komiksów żegnają nie tylko jego wierni fani. Wiele gwiazd opłakuje Stana Lee. Na portalach społecznościowych zasypały nas wspomnienia o producencie, opublikowane przez aktorów z nim współpracujących, jak i inne osoby z branży. 

To wszystko zawdzięczam Tobie. Spoczywaj w pokoju Stan - napisał Robert Downey Jr., filmowy Iron Man.

Straciliśmy wielkiego geniusza. Stan Lee wprowadził siłę w wszech świat superbohaterów. Jestem dumny, że stanowiłem cząstkę jego działalności i mogłem pomóc w ożywieniu jednego z jego bohaterów - napisał Hugh Jackman, filmowy Wolverine. 

Cholera... Spoczywaj w pokoju Stan. Dzięki za wszystko - napisał Ryan Reynolds, który współpracował ze Stanem Lee przy produkcji "Deadpoola". 

Nie tylko oni. Wiele innych gwiazd pożegnało Stana Lee. Wśród nich znaleźli się również m.in.: Tom Hardy, Mark Ruffalo, Samuel L. Jackson oraz Chris Pratt

Zobacz także: Wiemy, o czym Kora mówiła w ostatnim wywiadzie przed śmiercią

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów