Stan Borys trafił do szpitala w ciężkim stanie. "Walczyliśmy o jego życie"

Magdalena Barszczak 06.02.2019
Stan Borys
Fotografia: TRICOLORS/East News

Artysta nie wstaje z łóżka.

Legendarny polski muzyk, wokalista i kompozytor jeszcze niedawno przygotowywał się do koncertów, dziś walczy o zdrowie. Stan Borys trafił do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Lekarze podejrzewają udar.

Jak informuje "Super Express", w ostatnich dniach Stan Borys skarżył się na coraz silniejsze bóle głowy. Jego stan pogorszył się przed weekendem. Kiedy opisał swoje objawy zaprzyjaźnionemu lekarzowi, ten poradził mu, by wezwać karetkę.

Stan Borys w ciężkim stanie trafił do szpitala

Wokalista jest osłabiony, nie wstaje. Wciąż nie ustalono, co mu dolega, ale lekarze podejrzewają udar mózgu. Przy szpitalnym łóżku artysty cały czas czuwa jego partnerka Anna Maleady, która na wieść o chorobie Borysa przyleciała z Nowego Jorku.

Mam nadzieję, że najgorsze już za nami. Walczyliśmy o jego życie, a teraz walczymy o zdrowie. Dziękujemy wszystkim za ciepłe słowa i myśli - powiedziała "Super Expressowi".

Stan Borys to wokalista, kompozytor, aktor i poeta. W 1965 był współzałożycielem zespołu Blackout. W latach 1975–2004 mieszkał w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jednym z jego największych przebojów jest "Jaskółka uwięziona", za którą na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie został nagrodzony Bursztynowym Słowikiem.

Zobacz także: Groźny wypadek w "Mam Talent". Akrobata wypuścił partnerkę z rąk [WIDEO]

Święciły triumfy w 2000 roku. Millenialsi z pewnością pamiętają te hity!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów