Stan Borys odzyskał władzę w nogach. "To przełom"

Hanna Skowron 04.06.2019
Stan Borys
Fotografia: Artur Zawadzki/REPORTER

Partnerka muzyka wyznała, że ze zdrowiem Stana Borysa jest coraz lepiej.

Stan Borys wraca do zdrowia! Partnerka i menedżerka legendarnego muzyka poinformowała, że w leczeniu nastąpił przełom!

Przypomnijmy, gwiazdor trafił w lutym do szpitala z silnymi bólami głowy. Jego partnerka w marcu wyznała "Super Expressowi", że najgorsze minęło. Okazało się, że przyczyną problemów Borysa było niedotlenienie mózgu.

Stan Borys może chodzić

W ciągu kilku miesięcy stan zdrowia piosenkarza poprawił się dzięki rehabilitacji. Borys odzyskał władzę w nogach i, chociaż powoli, może już chodzić.

To naprawdę przełom, bo Stan już nie potrzebuje wózka inwalidzkiego. Jest w stanie przejść bez pomocy około pięćdziesięciu metrów. Ma zaburzenia pola widzenia, musi więc bardzo uważać, żeby się nie przewrócić - oceniła Anna Maleady w rozmowie z "Twoim Imperium". 

Co prawda zdarza mu się zachwiać i wówczas potrzebuje się wesprzeć na moim ramieniu, ale jak na obecny etap rehabilitacji jest naprawdę dobrze - dodała.

Partnerka muzyka powiedziała, że nie chce przyspieszać rekonwalescencji, która prawdopodobnie potrwa jeszcze wiele miesięcy, może nawet rok.

Stan Borys w 1965 roku był współzałożycielem zespołu Blackout. W latach 1975–2004 mieszkał w USA i Kanadzie. Jednym z jego największych przebojów jest "Jaskółka uwięziona". Na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie został nagrodzony za ten utwór Bursztynowym Słowikiem.

Zobacz także: Jacek Czyż miał udar i walczy z rakiem. Jego syn apeluje o pomoc

Święciły triumfy w 2000 roku. Millenialsi z pewnością pamiętają te hity!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów