Sofia Vergara została pozwana przez "Emmę" i "Isabellę". To jej zamrożone zarodki

Redakcja 09.12.2016
Sofia Vergara
Fotografia: East News

Okazuje się, że powiedzenie "takie rzeczy tylko w Ameryce" wcale nie jest na wyrost. 

Sofia Vergara to najlepiej zarabiająca aktorka telewizyjna świata. W ciągu roku jej majątek powiększył się aż o 43 miliony dolarów. Znana jest przede wszystkim z roli Glorii Delgado-Pritchett w popularnym serialu "Współczesna rodzina". 

Dziś jednak jest na ustach wszystkich nie ze względu na swoje osiągnięcia aktorskie, a z powodu pozwu, który właśnie wpłynął do sądu w Luizjanie. Pozew złożyli Emma i Isabella - zamrożone zarodki, które aktorka stworzyła ze swoim byłym narzeczonym Nickiem Loebem. Wniosek w imieniu embrionów złożył "obrońca życia" James Charbonnet, który nadał im imiona.

Choć ta historia wydaje się niedorzeczna i trudno w nią uwierzyć, dzieje się naprawdę. Wszystko zaczęło się kilka lat temu, gdy Vergara wraz ze swoim ówczesnym narzeczonym Nickiem Loebem zdecydowała się stworzyć kilka zarodków. Niestety, zanim zdążyli je wykorzystać do sztucznego zapłodnienia, para rozstała się. Loeb jednak nie zamierzał odpuścić i w sądzie złożył pozew, w którym domagał się prawa do opieki nad zarodkami. Jak przekonywał, bardzo chce zostać ojcem, a wynajęta surogatka ma mu w tym pomóc. Oczywiście, zadeklarował chęć wychowywania córek samotnie. Aktorka z kolei chciała, aby embriony pozostały zamrożone już na zawsze.

Sofia Vergara i Nick Loeb
Fotografia: East News

Sofia Vergara i Nick Loeb

Zarodki "skazane na śmierć"?

Konflikt, który powstał wciąż się pogłębiał. Jednak, to mężczyzna od początku był na przegranej pozycji - prawo w Kalifornii jasno mówi, że żeby móc wykorzystać zamrożone zarodki, zgodę muszą wyrazić obie strony. Były narzeczony aktorki nie zamierza odpuszczać. Dlatego, jak donosi portal Pagesix.com, do sądu w Luizjanie (amerykański stan uznany za najlepiej broniący życia nienarodzonych), wpłynął wniosek złożony przez embriony Emmę i Isabelle. Jak twierdzi Chabornnet, aktorka nie wyrażając zgody na ich wykorzystanie skazuje je na śmierć. 

Gdyby sprawa faktycznie się odbyła, a roszczenia Chabornneta zostałyby uznane, byłby to bez wątpienia absolutny precedens w amerykańskim prawie. Prawdopodobnie nigdy wcześniej taka sytuacja nie miała miejsca. Wydaje się jednak, że aktorka może spać spokojnie. Rozprawa w Luizjanie być może wcale się nie odbędzie - ani Vergara ani Loeb w tym stanie nigdy nie mieszkali. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że klinika, w której przechowywane są zamrożone zarodki znajduje się w Los Angeles, a więc właśnie w stanie Kalifornia. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów