Pałac Buckingham opublikował zdjęcia z królewskiego ślubu. Księżniczka Beatrycze miała wyjątkową suknię

Paulina Ermel 20.07.2020
Ślub księżniczki Beatrycze
Fotografia: Benjamin Wheeler/Press Association/East News

W sieci pojawiły się zdjęcia ze ślubu wnuczki królowej Elżbiety. Zobaczcie, jak wyglądali małżonkowie.

W piątek 11 lipca, zaledwie kilka godzin po samej ceremonii, świat obiegła informacja, że księżniczka Beatrycze i Edoardo Mapelli Mozzi wzięli cichy ślub!

Para oryginalnie miała pobrać się 29 maja 2020 roku. Niestety plany pokrzyżował im koronawirus. Zakochani postanowili jednak powiedzieć sobie sakramentalne "tak" podczas bardzo kameralnej i intymnej uroczystości, w czasie której towarzyszyło im ok. 20 najbliższych osób. Teraz w sieci pojawiły się zdjęcia z ceremonii!

Ślub księżniczki Beatrycze. Pałac opublikował zdjęcia

Księżniczka Beatrycze i przedsiębiorca Edoardo Mapelli Mozzi wzięli ślub w Kaplicy Królewskiej Wszystkich Świętych w Royal Lodge. W ceremonii wzięło udział jedynie ok. 20 osób - w tym najbliżsi zakochanych. Nie zabrakło tu królowej Elżbiety i jej męża, księcia Filipa. Świeżo upieczonym małżonkom towarzyszyła też siostra Beatrycze, Eugenia, i jej mąż.

Ceremonia, a także intymne spotkanie po niej odbyły się w zachowaniem wszelkich zasad ostrożności związanych z pandemią koronawirusa na świecie. Panna młoda miała na sobie suknię swojej babki zaprojektowaną przez Normana Hartnella. Strój uzupełniła diamentową tiarą z 1947 roku, którą królowa Elżbieta miała na sobie w dniu ślubu z księciem Filipem. Beatrycze do ołtarza odprowadził jej tata, książę Andrzej.

Ślub Beatrycze i Edoardo nie był nagłaśniany jak poprzednie śluby w rodzinie królewskiej. Odbył się też w zupełnie innym miejscu niż uroczystości Kate i Williama, Meghan i Harry'ego czy Eugenii i Jacka. Warto dodać, że księżniczka spotyka się z Edoardo, który pochodzi z arystokratycznej włoskiej rodziny, od 2018 roku. W 2019 roku się zaręczyli.

Pałac Buckingham chwilę po uroczystości postanowił też opublikować zdjęcia z tego pięknego wydarzenia. Możemy na nich podziwiać świeżo upieczonych małżonków. Jak wam się podobali w tym ważnym dniu? Sami oceńcie!

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską? Sprawdź się w naszym quizie!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów