Slavick to bezdomny mężczyzna, który zadziwił świat swoim podejściem do mody

Martyna Kraus 12.08.2016
Slavick to bezdomny mężczyzna, który zadziwił świat swoim podejściem do mody
Fotografia: East News

Przez dwa lata pozował na ulicach Lwowa nie tylko turystom, ale też profesjonalnym fotografom. 

Coco Chanel mawiała, że moda, w której nie można wyjść na ulicę nie jest modą. Z jej stwierdzeniem z pewnością zgodziłby się Slavick, bezdomny, który do 2013 roku mieszkał we Lwowie.

Mężczyzna, choć nie posiadał dachu nad głową zadziwiał stylizacjami, w których chętnie pozował do zdjęć zdumionym przchodniom. Slavika chętnie fotografowali nie tylko mieszkańcy Lwowa, ale także profesjonaliści, którzy specjalnie dla niego przyjeżdżali do tego miasta. Bezdomny stał się inspiracją dla Yurko Dyachyshyn, który na przestrzeni dwóch lat stworzył kolekcję ponad 100 portretów.

Slavick nie miał domu, ani grosza przy duszy. Nikt go nie znał, nikt nie wiedział, co takiego wydarzyło się w jego życiu, że wylądował na ulicy. Jednak mężczyzna w niesamowity sposób potrafił skierować uwagę ludzi na swoją osobę. Codziennie ukazywał się światu w innych ubraniach, czym dostarczał niemałej rozrywki sobie i innym. W ten właśnie sposób Slavick, choć jest jednym z wielu bezdomnych, stał się gwiazdą Internetu i bohaterem dwóch fotoreportaży Yurko Dyachyshyna - "Slavick's Fashion" i "Slavick Super Star". Niektórzy żartują, że ukrył gdzieś szafę bez dna, w której chował wszystkie swoje barwne kreacje.

Sława nie przyniosła mu jednak ani domu, ani pieniędzy. Jego barwna historia zakończyła się, kiedy w 2013 roku fotograf z przykrością stwierdził, że Slavick po prostu zniknął. Nikt nie wie, gdzie obecnie może przebywać 55-letni mężczyzna. Oby był po prostu zmęczony i postanowił zaszyć się w jakimś spokojnym miejscu. 

Zobacz zdjęcia Slavicka autorstwa Yurko Dyachyshyna

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów