Jakie sklepy będą otwarte w niedzielę? Lista miejsc, w których zrobisz zakupy

Anna Respondek 07.03.2018
Sklepy otwarte w niedzielę
Fotografia: Pixabay

W niedzielę 11 marca po raz pierwszy większość sklepów spożywczych i galerii handlowych będzie zamknięta. Gdzie będzie można zrobić zakupy?

Ze względu na nową ustawę przyjętą przez Sejm, już 11 marca, czyli w najbliższą niedzielę, po raz pierwszy od wielu lat większość sklepów spożywczych i wszystkie centra handlowe będą zamknięte

Zobacz także: Wyjątkowe soboty w Lidlu. Takie promocje zachwycą każdego

Początkowo największe sieci supermarketów i hipermarketów takie jak Biedronka, Lidl, Tesco czy Auchan starały się znaleźć w nowych przepisach luki, pozwalające im na funkcjonowanie w niedzielę. Ich starania nie przyniosły jednak rezultatów, ponieważ ustawa została poprawiona. Gdzie zatem będzie można zrobić zakupy i jakie miejsca będą otwarte w niedzielę? Wygląda na to, że zakupy zrobimy tylko tam, gdzie sprzedawać będzie właściciel. 

Jakie sklepy będą otwarte w niedzielę?

Istnieje duża szansa na to, że franczyzobiorcy (Żabka, Freshmarket) otworzą sklepy, gdyż mają możliwość sprzedawać w nich sami. Według portalu Pomorska.pl godziny otwarcia sklepów ulegną jednak zmianie. 

Sklepy tych sieci będą czynne w zależności od decyzji ajentów. Decyzję o otwarciu sklepów Żabka i Freshmarket podejmą osoby prowadzące poszczególne placówki. Sklepy, które zostaną otwarte, będą czynne krócej niż zwykle. W zależności od indywidualnej decyzji franczyzobiorców - od godz. 9 do 19 lub od godz. 11 do 21 - podaje portal. 

Gdzie jeszcze zrobimy zakupy w niedzielę? Oto lista otwartych miejsc:

  • Stacje beznynowe
  • Kwiaciarnie
  • Apteki
  • Saloniki prasowe
  • Sklepiki na dworcach
  • Kawiarnie

Jeśli chodzi o Biedronki czy Lidla, właściciele tych miejsc postanowili zmienić godziny otwarcia sklepów. I tak w piątki i soboty Lidl będzie otwarty od godziny 7 do godziny 22, w przypadku Biedronki w niektórych miejscach godziny otwarcia w piątki i soboty wydłużą się aż do godziny 23.  

Zobacz także: Dlaczego należy prać ubrania po kupieniu ich w sklepie?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów