Skandal na gali Złotej Piłki. Laureatka nagrody usłyszała seksistowskie pytanie

Magdalena Barszczak 05.12.2018
Ada Hegerberg
Fotografia: FRANCK FIFE/AFP/East News

Sprawa oburzyła światowe media, a DJ prowadzący ceremonię już przeprosił za swoje zachowanie.

Magazyn "France Football" po raz pierwszy przyznał Złotą Piłkę najlepszej piłkarce roku. 23-letnia Norweżka po odebraniu wyróżnienia przyznała, że to historyczna chwila - do tej pory Złotymi Piłkami nagradzano tylko mężczyzn. Podniosły nastrój ceremonii przyćmiło jednak zachowanie prowadzącego.

Ada Hegerberg to 23-letnia napastniczka Olympique Lyon. Mimo młodego wieku osiągnęła już bardzo wiele. Rok temu BBC ogłosiło ją Najlepszą Piłkarką Roku, a teraz została pierwszą triumfatorką Złotej Piłki. Niestety, moment odebrania nagrody zepsuł prowadzący galę DJ Martin Solveig, zadając seksistowskie pytanie.

Skandal na gali Złotej Piłki. Norweżka najadła się wstydu

Ada Hegerberg wygłosiła płomienne przemówienie, podczas którego zachęciła młode dziewczyny do podążania za marzeniami. Prezenter przez chwilę tańczył z laureatką do piosenki Franka Sinatry, po czym pokusił się o dziwny komentarz. Zapytał 23-latkę, czy umie twerkować (potrząsać pośladkami w rytm muzyki - red.).

Hegerberg wyraźnie zaskoczona i zniesmaczona odpowiedziała "nie", po czym zeszła ze sceny. Na widowni rozległy się śmiechy i głosy oburzenia, a wideo ukazujące ten żenujący moment stało się wiralem w mediach społecznościowych. 

Ada Hegerberg
Fotografia: FRANCK FIFE/AFP/East News

Martin Solveig szybko zorientował się, że palnął gafę i postanowił przeprosić za swoje zachowanie. Wytłumaczył się... poziomem swojej angielszczyzny.

Przepraszam każdego, kto poczuł się urażony. To był żart, prawdopodobnie zły i chcę ją przeprosić. Niestety, sprawił to mój poziom języka angielskiego. Nie chciałem nikogo urazić – napisał na swoim Twitterze.

Sama piłkarka w rozmowie z mediami przyznała, że nie poczuła się dotknięta. Była zbyt oszołomiona odebraniem prestiżowej nagrody. Podobno jednak prowadzący szybko się zorientował, że jego komentarz był nietaktowny.

Przyszedł do mnie później i był naprawdę smutny, że tak się stało – powiedziała w rozmowie z BBC.

Zobacz także: Rasistowska reklama Dolce&Gabbana wywołała prawdziwy skandal. Chińczycy bojkotują dom mody!

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

O tych aferach było głośno!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów