Księżna rzuciła się na królową Elżbietę? Kolejny skandal w rodzinie królewskiej

Sylwia Bagińska 09.02.2019
Księżna Camilla w zielonym kapeluszu
Fotografia: East News

Zagraniczne media doniosły o ataku księżnej Camilli na królową Elżbietę II. To pierwszy taki przypadek w rodzinie królewskiej.

Media uwielbiają konflikty w rodzinie królewskiej. I choć ostatnio sporo się piszę o związku Meghan i Harry’ego, to artykuł, który pojawił się w brytyjskim magazynie „Globe” wstrząsnął nie tylko dworem. Jak podaje tabloid, na lunchu pijana księżna Camilla rzuciła się na królową Elżbietę II.

Atak na królową Elżbietę II

Relacje księżnej Camilli z teściową, królową Elżbietą II, nigdy nie należały do najłatwiejszych. Przez wiele lat Brytyjczycy nie uważali żony księcia Karola za pełnoprawnego członka rodziny królewskiej. Aby zaakceptować ją w roli księżnej, Camilla musiała sobie na to zapracować. Wszystko zmieniło się jednak po jednym lunchu.

Do skandalicznej sytuacji, w której rolę główną odegrała Camilla doszło w Pałacu Buckingham. Na uroczystym obiedzie był także książę Karol.

Rzuciła w nią kieliszkiem czerwonego wina i zerwała jej cenny naszyjnik z pereł. Ten incydent nią wstrząsnął, nigdy nie była fizycznie atakowana. Ten atak był dla niej niewybaczalny – czytamy w brytyjskim Globe.

Po całym zajściu królowa wyraziła niechęć do synowej. Natomiast księżna Camilla próbowała się usprawiedliwiać przypadkowym wymieszaniem alkoholu z lekami na wątrobę.

Zobacz także: Konflikt w rodzinie królewskiej nie zaczął się od Kate i Meghan? Nowy dokument wszystko wyjaśnia!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów