Silny wiatr, burze z gradem, a nawet śnieg. Ostrzeżenia IMGW dla połowy Polski

Magdalena Barszczak 24.09.2018
kobiety z parasolami
Fotografia: Shutterstock

Ulewy i wichury nad Polską. Zobacz, czy dotyczą twojego województwa.

To już prawdziwa jesień. Nad Polskę nadciągnął niż Fabienne, który przyniósł do naszego kraju ulewne deszcze, burze i porywisty wiatr. Jest zimno. IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia dla 8 województw.

Wieje i pada. Alerty IMGW

Po nocnych wichurach prawie 160 tys. odbiorców nie ma prądu. Najgorzej jest w woj.: lubelskim, śląskim oraz małopolskim. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alarmuje, że również w poniedziałek będzie silnie wiać (do 85 km/h), szczególnie w Polsce północnej i południowej.

IMiGW opublikowało ostrzeżenia I stopnia przed wichurami dotyczące województw: zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Padać będzie w dalszym ciągu na północy kraju. IMiGW wydało alerty hydrologiczne II stopnia w województwach pomorskim i zachodniopomorskim. Na Pomorzu, Mazurach i Warmii mogą też pojawić się burze z gradem. W górach prognozowane są z kolei opady śniegu.

Poniedziałek - pogoda

Niestety, razem z ulewami i porywistym wiatrem przyszło ochłodzenie. Termometry w poniedziałek pokażą od 7 stopni w Zakopanem do 13 w Warszawie, Krakowie i Toruniu. W czwartek możemy spodziewać się lekkiego ocieplenia. Temperatura pod koniec tygodnia będzie oscylować wokół 17-19 stopni.

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów