To siedem najlepszych reklam świątecznych. Dobre są nie tylko Allegro i H&M

Redakcja 05.12.2016
Reklama Marks&Spencer
Fotografia: www.youtube.com

Te produkcje wzruszają, bawią i dają do myślenia. Boże Narodzenie to bez wątpienia czas popisów agencji reklamowych.

W Polsce zachwycaliśmy się doskonałą reklamą Allegro, o dziadku, który przed świętami w Wielkiej Brytanii postanowił nauczyć się języka angielskiego, aby móc porozumieć się ze swoją wnuczką. Pod koniec listopada internauci i kinomaniacy zakochali się w reklamie H&M w reżyserii Wesa Andersona, z Adrienem Brodym w roli głównej.

Co roku najlepsze reklamy świąteczne dotyczą sieci handlowych i usług, a najwięcej świetnych reklam powstaje w Wielkiej Brytanii. Zestawienie bożonarodzeniowych spotów zawiera reklamy, które obiektywnie i subiektywnie są najlepsze - warto zwrócić uwagę na to, że nie tylko ich wykonanie zasługuje na uznanie, ale również ich przesłanie.

Sainsbury

Brytyjski supermarket przypomina - najlepszym prezentem, jaki możemy sprawić swojej rodzinie jest czas. Dzieciom bardziej od zabawek potrzebni są rodzice, którzy pokażą im, czym jest prawdziwie domowa, świąteczna atmosfera. Żona nie zorganizuje Bożego Narodzenia bez pomocy męża. Bohater świątecznej reklamy Sainsbury to głowa rodziny, mężczyzna, który nagle dostrzega, że jego najbliżsi pragną jego uwagi. Wpada na genialny pomysł, dzięki któremu będzie mógł zadowolić wszystkich. Nawet pracodawcę. 

Marks&Spencer

Kiedy Święty Mikołaj jedzie w podróż dookoła świata, pani Mikołaj ma swoje plany. Dostaje kilka listów od dzieci, które tylko jej ufają. Pani Mikołaj jest od zadań specjalnych. Niczym agent 007 wsiada do helikoptera, aby pogodzić rodzeństwo kilkulatków. Ta reklama to klasyczny wyciskacz łez. Jest mały bohater, który słodkim, zmartwionym głosem opowiada o swoim wielkim kłopocie. Na szczęście na koniec czuje ulgę - dzięki niemu siostra znów się uśmiecha, a pani Mikołajowa może odpocząć na kanapie.

Aldi

Mała Marchewka marzy o tym, aby być Świętym Mikołajem. Oczywiście to jest niemożliwe. Nawet dotarcie do talerzyka ze świąteczną babeczką, przygotowaną dla gościa z Laponii prawie kończy się katastrofą. Kiedy się to udaje, wykończona Marchewka zasypia, bo przecież pokonała cały, zastawiony świątecznymi dobrami stół. Jednak marzenie pomarańczowego bohatera się spełnia. 

John Lewis

O reklamie John Lewis było głośno na początku listopada. Filmy brytyjskiego centrum handlowego co roku inaugurują sezon świąteczny. Co roku specjaliści zatrudnieni przez Johna Lewisa dwoją się i troją, aby wzruszyć widzów na całym świecie. W 2016 roku reklama zwraca uwagę na zwierzęta - one także zasługują na szczęście. Dlatego zamiast staruszka z 2015 roku głównym bohaterem jest pies bokser. Bardzo szczęśliwy, bo robi to, co kocha.

Lotnisko Heathrow

Reklama londyńskiego lotniska wygrywa w konkursie na najbardziej wzruszające reklamy o staruszkach. Porównanie dziadków do zagubionych misiów pluszowych to bardzo sugestywny zabieg, który uświadamia istotę problemu. Dla staruszków kilkugodzinna podróż do rodziny, której samotni ludzie nie widują często, to wielkie wydarzenie. Nic dziwnego, że mogą czuć się bezradni. Na szczęście obsługa lotniska służy pomocą. 

Comcast Xfinity

Największy dostawca usług internetowych w Stanach Zjednoczonych zainspirował się popularnym cyklem Jimmiego Kimmela - "Niemiłe tweety". Tym razem to dziadkowie czytają wpisy, które zamieścili w sieci ich wnukowie. Staruszkowie nie rozumieją, dlaczego nastolatkowie, dla których chcą przecież jak najlepiej, wypisują, że święta w domu babci i dziadka to piekło. Uświadamiają sobie, jak ważny dla młodych ludzi jest Internet i dostęp do telewizji na żądanie. Reklama wzruszająca i dająca do myślenia.

Amazon

Reklama o niezwykłej przyjaźni księdza i imama, która uświadamia, jak ważne jest okazywanie troski na co dzień. Mężczyźni z dwóch różnych światów, którzy żyją w podobny sposób i mają podobne cele w życiu. Nie myślą o różnicach, po prostu chcą swojego wzajemnego szczęścia. Ten film powinien być pozycją obowiązkową dla każdego, szczególnie dla ludzi przygotowujących się do Bożego Narodzenia. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów