Shannen Doherty w lipcu pokazała zdjęcia z chemioterapii. Teraz wraca na czerwony dywan

Paulina Szestowicka 13.09.2016
Shannen Doherty
Fotografia: East News

Aktorka znana z serialu "Beverly Hills 90210" znalazła w sobie ogromne pokłady siły, żeby wesprzeć innych chorych. 

Shannen Doherty w połowie 2015 roku ujawniła, że walczy z rakiem piersi. Aktorka poddała się operacji usunięcia guza piersi, a lekarze stwierdzili, że nie musi mieć mastektomii. Niestety, leczenie okazało się nieskuteczne, a co gorsza okazało się, że kolejna terapia jest bardzo kosztowna i będzie mogła ją rozpocząć dopiero wtedy, kiedy zbierze na to odpowiednie środki pieniężne. 

Pod koniec lipca 2016 roku na swoim profilu na Instagramie zaczęła publikować czarno-białe fotografie, które pokazują jej walkę z chorobą - aktorka zgoliła włosy i poddała się chemioterapii. Niedługo potem wystąpiła w programie "Entertainment Tonight", w którym opowiedziała o szczególach leczenia. Wyjawiła, że ma przerzuty do węzłów chłonnych i czeka ją nie tylko seria chemioterapii, ale tez radioterapia. Największe wsparcie okazał jej mąż, Kurt Iswarienko, który był przy niej każdego dnia w szpitalu i pomógł, kiedy aktorka rozpoczęła walkę z byłym menadżerem, Stevenem D. Blattem.

Walka o zdrowie i zasady

Shannen Doherty pozwała go twierdząc, że nie wypłacił on dodatków z ubezpieczenia, kiedy dowiedział się o jej chorobie. Okazało się, że aktorka ma nie być ubezpieczona z powodu domniemanego błędu menadżera. Wszytskie problemy sprawiły, że rozpoczęła leczenie z dużym opóźnieniem, ale i tak uznała, że warto przerwać walkę sądową. Stres pogorszyłby jej i tak bardzo zły stan zdrowia. Aktorka i były menadżer rozwiązali spór polubownie, a wysokość odszkodwania nie została podana do informacji publicznej.

Teraz aktorka pojawiła się na wydarzeniu Stand Up to Cancer 2016, która odbyło się w Los Angeles. Znalazła w sobie siłę, żeby móc okazać wsparcie innym osobom walczącym z chorobą. Mimo tak trudnej sytuacji, Shannen Doherty pozowała fotoreporterom szeroko uśmiechnięta i nie usuwała się w cień. Jej postawa na pewno doda otuchy wszystkim chorym. 

Zobacz Shannen Doherty na Stand Up to Cancer 2016

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów