Shakira ma ogromne problemy. Grozi jej więzienie

Adrianna Kubiak 07.06.2019
Shakira
Fotografia: Instagram/@shakira

Shakira ma ogromne kłopoty. Piosenkarka została wezwana do hiszpańskiego sądu pod zarzutem niezapłacenia podatku. Grozi jej więzienie.

Ostatnio Shakira walczyła w hiszpańskim sądzie. Gwiazda została oskarżona o nieuregulowanie ogromnego podatku wartego około 15 milionów euro. Nierozliczenie się z obowiązkowymi opłatami jest w Hiszpanii surowo karane. Piosenkarce grozi więzienie.

Zobacz także: Joanna Górska zrobiła tatuaż po wygranej walce z rakiem!

Shakira oskarżona przez sąd – co się stało?

Shakira wzbudziła w show-biznesie niemałą sensację. Od jakiegoś czasu w mediach krążyły informacje o osobistych problemach piosenkarki. Teraz na światło dzienne wyszły nowe fakty.

Piosenkarka w tym tygodniu została wezwana do sądu w Barcelonie, gdzie usłyszała zarzuty o niezapłacenie podatku o wartości 14,5 miliona euro. Zagraniczne media zadziwiła informacja o długach Shakiry. Piosenkarka od wielu lat jest jedną z najlepiej zarabiających gwiazd. Ponadto jej partner Gerard Pique, gwiazda piłki nożnej, również nie narzeka na brak pieniędzy.

 

Shakira nie zapłaciła podatku – jak tłumaczy się gwiazda?

Świadkowie zeznali, że Shakira w latach 2011-2014 wraz z dziećmi przebywała w Katalonii. Jaki był powód niepłacenia podatków przez kolumbijską gwiazdę?

Jak twierdzą adwokaci Shakiry, piosenkarka nie mieszkała w Hiszpanii dłużej niż sześć miesięcy, co zwalnia ją z obowiązku płacenia podatków. Shakira przez ten czas rozliczała swoje dochody na Bahamach, gdzie podatki są znacznie niższe niż w Hiszpanii.

O Shakirę boją się jej fani. Obawiają się, że jeśli piosenkarka zostanie uznana za winną, może nawet trafić za kratki. Sama oskarżona również nie jest w najlepszej formie.

Zobacz także: "Z iloma facetami byłaś w związku przed Sebastianem?". Krupińska ostro odpowiada fance

Już wiemy, jakie filmy były najlepsze w minionym roku! A jak wyglądali laureaci Oscarów w innych latach? Te filmy zyskały już miano kultowych!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów