Selma Blair wyznała, że choruje na stwardnienie rozsiane. Choroba wyniszcza jej organizm

Sylwia Bagińska 28.10.2018
Selma Blair
Fotografia: East News

Smutną wiadomość przekazała swoim fanom po tym, jak zagrała w nowym serialu Netflixa. 

Selma Blair to aktorka, która kojarzona jest głównie z serialem „Legalna Blondynka” oraz z filmem „Szkoła uwodzenia” i produkcją „Hellboy”. W Ameryce doceniania jest także za to, że jej atrakcyjna uroda nie ma nic wspólnego z ingerencją chirurgiczną i operacjami plastycznymi.

Choroba Selmy Blair

Niestety okazuje się, że młody wygląd w jej przypadku nie był oznaką zdrowia. Selma Blair za pośrednictwem Instagrama ogłosiła, że choruje na stwardnienie rozsiane.

Mam stwardnienie rozsiane. Pogarsza mi się. Dzięki łasce pana i sile woli, i wyrozumiałości producentów z Netflix, mam pracę. Wspaniałą pracę. Jestem niepełnosprawna. Czasem się przewracam. Upuszczam rzeczy. Moja pamięć jest mglista. I moja lewa strona pyta o kierunek zepsutego gpsa.

Aktorka przyznaje także, że inspiracją do podzielenia się tą wiadomością jest rola w nowym serialu Netflixa, gdzie amerykańska gwiazda wcieli się w rolę Harper Glass. 

Byłam w tej garderobie na przymiarkach 2 dni temu. I jestem ogromnie wdzięczna. Tak bardzo, że postanowiłam się tym podzielić. Genialna kostiumografka Allisa Swanson nie tylko projektuje stroje, które Harper Glass będzie nosić w nowym serialu Netfliksa, ale też ostrożnie wkłada moje nogi w spodnie, wsuwa mi topy przez głowę, zapina płaszcze i oferuje swoje ramię, żebym mogła złapać równowagę.

Jak się okazuje, Selma Blair na stwardnienie rozsiane choruje od 15 lat – już wtedy pojawiły się pierwsze objawy nieuleczalnej choroby.

Miałam symptomy od lat, ale nigdy nie wzięto ich na poważnie. Prawdopodobnie mam tę nieuleczalną chorobę co najmniej od 15 lat. I czuję ulgę, że przynajmniej o tym wiem. 

Trzymamy kciuki za równą walkę z chorobą.

Zobacz także: Joanna Kulig wybrała już matkę chrzestną dla swojego dziecka? To bardzo znana aktorka

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Nie przepadasz za polskim kinem? Być może nie widziałeś jeszcze tych filmów! W galerii zobaczysz polskie produkcje, które są najlepiej ocenione przez widzów w historii. Być może po nich właśnie zmienisz zdanie co do polskiego kina.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów