Samsung stworzył telewizor, który wygląda jak obraz. Wkomponuje się w każde wnętrze

Redakcja 16.03.2017
Samsung "The Frame"
Fotografia: www.samsung.com

Ten telewizor to świetny dowód na to, że elektronika nie musi szpecić wnętrza domu. A wręcz przeciwnie. 

Samsung stworzył telewizor z drewnianymi listwami, który wygląda jak obraz. Nazywa się "The Frame" i świetnie wpisuje się w niemal każde wnętrze. 

"The Frame" po raz pierwszy zaprezentowano na tegorocznych targach CES w Stanach Zjednoczonych. Najnowszy wynalazek Samsunga zrobił prawdziwą furorę, a wszystko za sprawą jego niepowtarzalnego designu. Telewizor wyglądający jak obraz to przecież marzenie milionów. 

Czarny, smukły telewizor w kształcie prostopadłościanu, przechodzi powoli do historii. Twórcy telewizorów stawiają przede wszystkim na innowacyjność i design. I właśnie dlatego stworzyli telewizor "The Frame" do złudzenia przypominający ramę obrazu. Co szczególnie ważne, boczne, cienkie i drewniane listwy są wymienne, a to oznacza, że można go dopasować do wystroju niemal każdego wnętrza. 

Zaprojektowaliśmy go tak, żeby wyglądał jak sztuka wydrukowana na papierze, więc nie ma pełnej jasności. Czujnik ruchu, który jest umieszczony na ekranie oznacza, że jeśli nie ma nikogo w pokoju, to obraz wyłącza się całkowicie - powiedział projektant Yves Behar, a jego wypowiedź przytacza Independent.co.uk.

Telewizor "The Frame"
Fotografia: www.youtube.com

Telewizor "The Frame" 

Ponad 100 obrazów

Gdy będziemy mieli ochotę oglądać telewizje, włączymy po prostu telewizor. Gdy jednak zapragniemy odpocząć od świata mediów, telewizor przejdzie do trybu "sztuki". W praktyce oznacza to tylko tyle, że wyświetli obraz, który idealnie wkomponuje się w wystrój domu. Jak czytamy na Gadżetomania.pl, do wyboru mamy aż 100 obrazów pogrupowanych w dziesięć kategorii. Wśród nich krajobrazy, architektura, przyroda, czy rysunek. Zasoby katalogu są systematycznie powiększane. 

Niestety, nie znamy jeszcze ani daty premiery ani ceny, którą będziemy musieli zapłacić za "The Frame". Wiadomo jedynie, że jego premiera ma nastąpić jeszcze tej wiosny. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów