Samotni mężczyźni najbardziej narażeni na COVID-19. Oto najnowsze wyniki badań!

Malwina Wasilewska 16.10.2020
samotny mężczyzna
Fotografia: Shutterstock

Badacze odkryli pewną zależność między zarobkami i wykształceniem a narażeniem na śmierć z powodu koronawirusa. Statystyki mówią same za siebie.

Mówi się, że pandemia koronawirusa nie oszczędza nikogo. Jednak naukowcy z Uniwersytetu sztokholmskiego postanowili dowiedzieć się, jaka grupa ludzi najbardziej narażona jest na zakażenie i śmierć. W tym celu przeprowadzili pewne badanie. Wyniki mogą was zaskoczyć.

Kto jest najbardziej narażony na zakażenie koronawirusem?

Prof. Svena Drefahla wraz ze swoimi współpracownikami z Wydziału Demografii Uniwersytetu Sztokholmskiego przeanalizował dane dotyczące umieralności z powodu COVID-19 i doszedł do interesujących wniosków.

Jak czytamy w artykule opublikowanym w magazynie "Nature Communications", mężczyźni są dwa razy bardziej narażeni na śmierć z powodu koronawirusa, niż kobiety. Co ciekawe, liczba ofiar wśród mężczyzn zwiększa się w krajach niskorozwiniętych. Ale to nie wszystko. Jak się okazuje, najwięcej śmiertelnych ofiar koronawirusa to samotni mężczyźni o niskich dochodach i niskim poziomie wykształcenia.

Okazuje się, że zależność związana z wykształceniem i dochodami kobiet też ma znaczenie. Zdaniem naukowców kobiety, które skończyły tylko szkołę podstawową lub średnią, częściej umierają. W tej grupie prawdopodobieństwo śmierci z powodu COVID-19 wzrasta o 40-50% względem kobiet z wykształceniem wyższym.

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów