Dostałeś takiego SMS-a od Biedronki lub Lidla? Nie daj się oszukać!

Katarzyna Leszczyńska 07.05.2018
Biedronka i Lidl
Fotografia: Fotografie: EAST NEWS

Biedronka i Lidl cieszą się ogromnym zaufaniem Polaków. Nic więc dziwnego, że ostatnio wielu ich klientów nabrało się na podejrzane SMS-y.

Biedronka i Lidl cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. To właśnie w tych sklepach najczęściej robimy zakupy. Nic więc dziwnego, że darzymy je ogromnym zaufaniem. Ostatnio wielu klientów mogło otrzymać podejrzanego SMS-a, którego nadawcą jest właśnie Biedronka lub Lidl. Okazuje się, że to zwykłe oszustwo.

Zobacz także: Koniec wykluczenia właścicieli iPhone'ów. Rewolucyjna funkcja wkracza do Polski!

Według informacji podanych przez portal Bezprawnik.pl, SMS, który mogliśmy otrzymać od sieci sklepów miał następującą treść:

Szanowny Kliencie! Twoja paczka jest gotowa do odbioru!

Dalej znajdował się nr referencyjny, który zawierają paczki oraz link do zobacz tutaj. Po kliknięciu w niego jesteśmy przenoszeni na podejrzaną stronę, na której wykorzystane zostają znaki towarowe Biedronki i Lidla (zdjęcie sklepu w tle) oraz przycisk "otwórz moją przesyłkę". Gdy w niego klikniemy otrzymujemy bon na zakupy w danym sklepie. Trzeba jednak odpowiedzieć na kilka bardzo szczegółowych pytań.

Zobacz także: Zagrożenie na Facebooku. Kliknięcie w to powiadomienie może skończyć się utratą konta

Przechodzimy do formularza, w którym musimy podać nasze dane osobowe: imię i nazwisko, kod pocztowy itp., jednak przede wszystkim najistotniejszy tu jest numer karty płatniczej. Pod spodem znajduje się napis małym druczkiem, który jest klauzulą, na jaką musimy wyrazić zgodę, żeby przesłać swoje dane.

Realizując tę transakcję, oświadczasz, że zgadzasz się na warunki Regulaminu , a także że znana jest Ci nasza Polityka prywatności . Ta oferta zawiera 7-dniowy darmowy okres próbny w playcapt.com. Po upłynięciu 7 dni członkostwo w playcapt.com odnawia się automatycznie w kwocie $49.95 co 30 dni, dopóki nie zostanie anulowane. PO PROSTU NALEŻY ODWOŁAĆ CZŁONKOSTWO PRZED OKRESEM PRÓBNYM, ABY UNIKNĄĆ NALICZENIA OPŁAT.

Jedno jest pewne, jeżeli ktokolwiek w Internecie wymaga od nas podania numerów karty płatniczej, trzeba dokładnie sprawdzić źródło. Jak informuje Bezprawnik.pl, firma, która próbuje wyłudzić od nas pieniądze, nie ma nic wspólnego z Biedronką oraz Lidlem. Nie dajcie się oszukać!

Zobaczcie w poniższej galerii, jakich informacji lepiej nie publikować na Facebooku:

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów