Rzeczy, którymi nie należy chwalić się na Facebooku. Te denerwują użytkowników portalu najbardziej

Katarzyna Leszczyńska 18.10.2017
Niektóre posty na Facebooku irytują użytkowników
Fotografia: pexels.com

Tych rzeczy lepiej nie opisywać w postach.

Wszyscy mają takiego znajomego, który lubi opisywać na Facebooku całe swoje życie. Niektórzy z portali społecznościowych zrobili sobie blogi i zdradzają każdy moment dnia, co chwilę meldując się w nowym miejscu. Można oczywiście przestać obserwować taką osobę lub po prostu usunąć ją ze znajomych. Lepiej jednak zdać sobie samemu sprawę, jakich rzeczy lepiej nie publikować, żeby nie irytować znajomych. Internauci na portalu Reddit.com przygotowali listę tego typu zjawisk, które denerwują ich najbardziej.

Pokazywanie, jak bardzo jest się zmęczonym

Każdy pracuje, studiuje, uczy się, wychowuje dzieci – ma pełne ręce roboty codziennie. I nikt nie ma ochoty czytać w wolnej chwili o tym, jak ktoś jest zmęczony bardziej niż wszyscy inni. Zazwyczaj wśród facebookowych znajomych znajdują się również ludzie z naszej pracy. Użalanie się nad sobą podczas, gdy inni mają tyle samo obowiązków, albo jeszcze więcej, nie jest fajne. Oczywiście nikt nie zabrania nam ukazywać swojego zmęczenia i odpoczynku, jednak dzielenie się tą informacją na portalach społecznościowych nie jest mile widziane przez resztę użytkowników.

Wyśmiewanie mainstreamu

Wiele osób chce za wszelką cenę być oryginalnym. Podczas, gdy na Facebooku jesteśmy ze wszystkich stron zasypywani informacjami o kolejnych odcinkach ulubionego serialu lub każdy wrzuca utwór, który jest hitem, zawsze znajdzie się jakiś znajomy, który będzie krytykował to, że oglądamy ten serial lub słuchamy tego wokalisty. Najgorsze jest pokazywanie pogardy dla wszystkich, którzy lubią to, co jest popularne. A wywyższanie się ponad innych, którzy zazwyczaj są w większości, nie jest miłe i nie skończy się dobrze, przede wszystkim dla osoby, która krytykuje znajomych.

Chwalenie się prowadzeniem samochodu po pijaku

Ta czynność jest przede wszystkim głupia i niezgodna z prawem. Przecież prowadząc samochód po alkoholu możemy wyrządzić krzywdę nie tylko sobie, ale zwłaszcza innym uczestnikom ruchu drogowego, którzy nie są niczemu winni. Zatem już samo zachowanie jest irytujące i źle widziane społecznie. A co dopiero mówić o chwaleniu się tym. Nie potrafię zrozumieć, czym tu w ogóle się chwalić. A podobno często się to zdarza w mediach społecznościowych.

Chwalenie się, że nie zdradzamy partnera

Gratulacje, to ogromne osiągnięcie. Naprawdę zdarzają się ludzie, którzy się tym chwalą? Szczerość, zaufanie i wierność w związku powinny być czymś naturalnym. Jeżeli ktoś ma okazję do zdradzenia partnera i chwali się tym, że tego nie zrobił mimo wszystko, musi mieć naprawdę zaniżone poczucie własnej wartości, ewentualnie traktować to jako sytuację wyjątkową, co jest jeszcze gorsze, bo świadczy o tym, że w innym momencie mógłby się na to zdecydować.

Podkreślanie, jakim jest się wrednym

Lubienie wszystkich fanpage’y typu „jestem zołzą” i pokazywanie całemu światu swojej bezpośredniości nie jest czymś fajnym. Wielu ludzi w ten sposób podbudowuje poczucie własnej wartości, jednak potem może się to odbijać na ich kontaktach z ludźmi. Wszyscy bowiem mogą zacząć traktować taką osobę jak kogoś naprawdę chamskiego i po prostu nie chcieć się z nią widywać.

Trzeba się zastanowić, co się wrzuca na Facebooka
Fotografia: pexels.com

Chwalenie się ilością wypitego alkoholu

Wstawianie zdjęć z imprezy, oczywiście w ograniczonej ilości, jeszcze jest do zniesienia. Jednak pisanie w każdym poście, ile kieliszków już wypiliśmy lub chwalenie się kacem następnego dnia już nie. To jest po prostu żenujące i sprawi, że znajomi będą się z nas śmiali jeszcze przez bardzo długi czas.

Chwalenie się, że nie czyta się książek

Zawsze lepiej postąpić odwrotnie. Mówi się, że przeciętny Polak czyta bardzo mało. Okazuje się, że nie dość, że tak jest, to jeszcze niektórzy chwalą się tym, jakby w ogóle było czym. Kwestia, która powinna sprawiać, że jest nam wstyd, staje się powodem do dumy, choć to tylko złudzenie. W rzeczywistości nikt nie lubi osób, które chwalą się tym, że nie mają czasu, a jeszcze gorzej ochoty, na czytanie. Lepiej od czasu do czasu podzielić się z innymi książką, którą przeczytaliśmy i uznajemy za godną polecenia. A jeżeli w ogóle nie czytamy, po prostu się nie dzielić tą informacją.

Chwalenie się podbojami seksualnymi

Coś, co powinno być sprawą intymną każdego człowieka, coraz częściej wychodzi na światło dzienne. Przede wszystkim mężczyźni lubią się chwalić swoimi podbojami. Najgorsze są posty typu „przespałem się z zamężną kobietą”. Czy ktoś widzi w tym coś fajnego? Chyba, że inni, którzy również dzielą się swoimi przeżyciami łóżkowymi na Facebooku.

To tylko te najpopularniejsze. Dziwactw, którymi ludzie dzielą się na Facebooku jest o wiele więcej. Każdy na pewno sam zaobserwował coś, co go denerwuje najbardziej. Z pewnymi rzeczami niestety się nie wygra, ale można próbować je zwalczać.

Lepiej przestać obserwować denerwujących znajomych
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów