Zachowania, przez które ludzie uważają, że jesteśmy mało inteligentni. Na to lepiej uważać

Anna Respondek 24.10.2017
Ludzie
Fotografia: Pexels

Warto wiedzieć, przed czym się chronić. 

Choć udajemy, że nam na tym nie zależy, to jednak większość ludzi bierze pod uwagę to, jak postrzegają nas inni. Chcemy, aby nasza rodzina, dzieci czy współpracownicy szanowali nas i myśleli, że jesteśmy inteligentni. 

Siły intelektu nie da się oszacować. Można oczywiście poddać się testom mierzącym poziom IQ, jednak nawet wysoki wynik nie uchroni nas czasem przed palnięciem jakiejś gafy i zachowaniem  się jak typowy "głupek". Czego zatem się wystrzegać? Oto lista rzeczy, które sprawiają, że inni ludzie poddają w wątpliwość naszą inteligencję. 

giphy-downsized

Dziwne zachowania na Facebooku

Media społecznościowe funkcjonują w życiu większości ludzi. Trudno znaleźć teraz kogoś, kto nie ma założonego konta na choć jednej platformie do komunikacji online. Ma to swoje plusy i minusy, ponieważ to, jak się zachowujemy w sieci i co publikujemy na swoim "wallu", ma wpływ na to, jak odbierają nas inni ludzie. Według użytkowników Reddita osoby o wątpliwym intelekcie bardzo często dzielą się fake newsami i uwielbiają dawać "lajki", które, jak im się wydaje, mają pomóc uratować świat i zbawić niewinne istnienia. 

Dzielenie się fake newsami ze stron o wątpliwej reputacji i komentowanie ich - pisali. 

Należy uważać na to, co się robi nie tylko w życiu realnym, ale również w sieci.

Nieczytanie książek

Nie każdy musi czerpać przyjemność z czytania książek. Jest wiele różnych form odpoczynku, a każdy wybiera to, co mu najbardziej odpowiada. Jest jednak jedno zachowanie, które bez względu na nasze zapatrywania irytuje większość społeczeństwa. Choć wyniki dotyczące czytelnictwa w Polsce i na świecie są raczej zatrważające, to internauci przyznali, że nie ma nic gorszego niż chwalenie się na prawo i lewo nieczytaniem i traktowanie tego, jako coś "cool". To naprawdę nie jest rzecz, która sprawi, że społeczeństwo potraktuje cię za wyjątkowo bystrego. 

Napisy na koszulkach

W XXI wieku każdy ma prawo wyrażać siebie w taki sposób, w jaki chce. Czy to przez muzykę, styl czesania czy styl ubierania. Pomimo tego użytkownicy Reddita stwierdzili, że moda na koszulki z niektórymi napisami zaczyna być niezwykle irytująca.

Ubieranie koszulek, na których znajdują się następujące napisy: "Jestem wspaniały", "Gdybym chciał poznać twoją opinię, zapytałbym cię o nią" albo "Nie radzę sobie z głupimi ludźmi" - wymieniał internauta. 

200w_d (2)

Eksperci nic nie wiedzą

Nie ma świętości na tym świecie, a każdą informację należy poddać w wątpliwość. Choć nawyk sprawdzania nowo poznanych informacji jest niezwykle ważny dla rozwoju umysłu, to mimo wszystko nie zawsze warto kłócić się z każdym lekarzem i naukowcem, twierdząc, że samemu wie się wszystko najlepiej. Szczególnie z genetyki molekularnej. 

Nieprzyjmowanie krytyki 

Nikt nie lubi być krytykowany, ponieważ nikt nie lubi się mylić. Jednak zaakceptowanie i przyjęcie do wiadomości kilu gorzkich słów prawdy, jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Umiejętność radzenia sobie z krytyką świadczy o pokorze i inteligencji. Nawet Sokrates nie bał się stwierdzić "wiem, że nic nie wiem". Czasem warto iść w jego ślady.

Dodalibyście jeszcze coś do tej listy? ;)  

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów