Utrudnienia w szczycie sezonu. Tanie linie lotnicze ogłaszają strajk

Magdalena Kulej 17.07.2018
Utrudnienia w szczycie sezonu. Tanie linie lotnicze ogłaszają strajk
Fotografia: shutterstock.com

O możliwych utrudnieniach mówiło się już od maja. Teraz ogłoszono konkretne daty. 

Pracownicy tanich linii lotniczych już od maja grozili strajkami, które miałyby odbyć się w szczycie sezonu. Teraz sprawa staje się jasna, a Ryanair może faktycznie pokrzyżować wiele wakacyjnych planów.

Strajki w Ryanair - kiedy i gdzie?

Jak donosi The Guardian, Irlandzkie Stowarzyszenie Pilotów IALPA domaga się poprawy warunków zatrudnienia. W związku z tym piloci zapowiedzieli właśnie kolejne dwa jednodniowe strajki - w dniach 20 i 24 lipca. To już kolejny bojkot w tym miesiącu, bo 24-godzinny strajk część irlandzkich pilotów zorganizowała też 12 lipca. W efekcie aż 5 tysięcy pasażerów, którzy zakupili bilety na 1 z 30 rejsów na trasie pomiędzy Irlandią a Wielką Brytanią, musiało wybrać lot alternatywny lub zrezygnować z podróży.

Ale brak porozumienia z pilotami to nie jedyny problem irlandzkich linii lotniczych. Strajk zapowiedziały też związki zawodowe reprezentujące personel kabinowy. Ci zapowiadają 24-godzinny strajk na 25 lipca we Włoszech. Aż dwa dni, od 25 do 26 lipca, będą natomiast strajkować pracownicy Ryanair zatrudnieni w Hiszpanii, Portugalii i Belgii. Jeżeli Ryanair nie przystanie na żądania pracowników, można spodziewać się zapowiedzi kolejnych strajków.

Zobacz także: Tanie linie lotnicze znów zmieniają zasady

Zobacz też najtańsze miasta w Europie na wakacyjny wyjazd:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów