Ryanair wprowadza nowe zasady. Bagaż podręczny tylko dla wybranych i za opłatą. Co z resztą pasażerów?

Anna Respondek 07.09.2017
Ryanair
Fotografia: EAST NEWS

Czy te zmiany spodobają się pasażerom?

Ryanair to jeden z większych i tańszych "podniebnych" przewoźników, z których usług korzystają ludzie na całym świecie. W Polsce linie lotnicze są również bardzo dobrze znane i większość pasażerów uznaje je za jedne z lepszych.

Już przed rozpoczynającym się sezonem letnim Ryanair wprowadził restrykcje dotyczące bagażu podręcznego. Najwyraźniej to nie wystarczyło, ponieważ najnowsze zmiany mają zostać zastosowane z tego samego powodu. Jak tłumaczy przewoźnik chodzi o dobro pasażerów i o zmniejszenie opóźnień lotów, związanych z tym, że część z nich potrafiła wnosić na pokład dwa, a nawet trzy sztuki bagażu, co wydłużało czas boardingu

Do tej pory na pokład samolotu można było wnieść dwa bagaże podręczne, jedną mniejszą torbę i walizkę. Od 1 listopada taką możliwość będzie miało jedynie 90 pasażerów, którzy jako pierwsi wniosą odpowiednią opłatę. Przy rezerwacji biletu będzie należało zapłacić dodatkowo 5 euro, czyli około 20 złotych, za pierwszeństwo wejścia na pokład. Załapie się na to jedynie pierwszych 90 pasażerów, w co wliczają się również ci, którzy mają taryfę Plus albo Flexi Plus pozwalającą zmieniać rezerwację na wcześniejszy lub późniejszy lot.

Pozostali pasażerowie będą mogli wnieść ze sobą do samolotu plecak albo torebkę, natomiast reszta bagażu, o wymiarach 55x40x20 centymetrów i do 10 kilo wagi, znajdzie się za darmo w luku bagażowym i będzie trzeba na nią czekać tak samo długo, jak na pełnowymiarowe walizki. 

Walizki
Fotografia: Pixabay

"Na osłodę" obniżki w innych strefach

Jak zapewnia przewoźnik, zmniejszy się cena nadawania bagażu rejestrowanego i zwiększy się jego limit wagowy. Od listopada będzie to nie 35 euro, a 25 euro. Natomiast walizka będzie mogła ważyć 20 kilo, zamiast 15. 

Wyjaśnienia złożył szef do spraw marketingu, Kenny Jacobs, który wytłumaczył, że zmiany mają na celu przyspieszyć odprawę. Przewoźnik liczy również na to, że dzięki nowym zasadom, zwiększy się komfort podróżowania pasażerów, którzy będą mieli więcej miejsca na pokładzie i nie będą musieli już tyle czekać przy odprawie. 

Myślicie, że to dobry pomysł? 

giphy-tumblr

Sprawdź również jakie kółka powinny posiadać walizki damskie

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów