Ryanair nie ma dobrej wiadomości dla swoich klientów. Ma to związek ze wzrostem zagrożenia terrorystycznego

Redakcja 13.06.2017
Ryanair
Fotografia: East News

Słowa przewoźnika lepiej wziąć sobie do serca. 

Ryanair, ze względu na zwiększone kontrole dokumentów tożsamości, prosi swoich klientów, aby byli na lotnisku minimum trzy godziny przed planowanym odlotem. Ma to związek ze wzrostem zagrożenia terrorystycznego. 

Irlandzkie linie lotnicze w komunikacje przesłanym portalowi Wyborcza.pl, zwracają uwagę na fakt, że w punktach kontroli granicznej, mogą wystąpić opóźnienia. 

Ze względu na wzmożone kontrole dokumentów tożsamości, prosimy spodziewać się opóźnień w punktach kontroli granicznej, na lotniskach w całej Europie. Zalecamy naszym klientom, aby przybyli na lotnisko co najmniej trzy godziny przed planowanym czasem odlotu, aby mieć pewność, że mają wystarczająco dużo czasu, by dotrzeć do bramki wejściowej do samolotu, przynajmniej na trzydzieści minut przed odlotem - czytamy w oświadczeniu Ryanair'a, które opublikował portal Trojmiasto.wyborcza.pl. 

Niestety, osoby, które za późno przyjadą na lotnisko, a przez chociażby wzmożone kontrole spóźnią się na samolot, raczej nie mogą ubiegać się o odszkodowanie. Jak zauważa Wyborcza.pl, są trzy sytuacje, kiedy pasażerowie mogą starać się o jakąkolwiek rekompensatę, dotyczą one jednak przewoźnika. Chodzi o sytuacje, gdy lot jest opóźniony o więcej niż trzy godziny, lub, gdy przez overbooking (nadsprzedaż) lub odwołany lot klienci nie mogą wejść na pokład samolotu. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów