Ruszyła zbiórka pieniędzy na samochód dla Toma Hanksa. Mieszkańcy Bielska-Białej chcą mu kupić malucha

Redakcja 23.11.2016
Tom Hanks
Fotografia: www.instagram.com/tomhanks/

Auto ma być nie tylko prezentem dla aktora, ale także skuteczną promocją miasta. 

Hollywoodzki aktor znany przede wszystkim z ról w takich filmach jak "Szeregowiec Ryan", "Cast Away - poza światem", "Kapitan Phillips", czy "Forrest Gump", w ostatnim czasie skradł serca milionów Polaków. 

Tom Hanks, bo o nim mowa, dał się poznać jako amator fiata 126p. Na swoich profilach społecznościowych aktor opublikował zdjęcia z kultowymi maluchami. Fotografie prawdopodobnie zostały zrobione w Budapeszcie, gdzie powstawały zdjęcia do filmu "Inferno". 

Jestem podekscytowany moim nowym samochodem! - napisał aktor.

tom
Fotografia: https://www.instagram.com/tomhanks/

Bielsko-Biała dla Toma Hanksa

Swoim wyznaniem aktor podbił serca polskich internautów, którzy masowo udostępniali jego post. Popularność aktora chce teraz wykorzystać Monika Jaskólska, znana w Bielsku-Białej aktywista. Na Facebooku utworzyła wydarzenie Bielsko-Biała dla Toma Hanksa, w którym zachęca internatów, aby wzięli udział w zbiórce pieniędzy, które przeznaczone zostaną na zakup zabytkowego auta. 

Sławny aktor pokochał najwyraźniej nasz bielski samochód, kto chętny dołożyć złotówkę? Kupimy i dostarczymy pod dom, niech się dowie o naszym mieście i jego mieszkańcach (…). Każdy, kto da nawet 1 zł będzie mógł w specjalnej księdze przesłać mu życzenia z serdecznymi pozdrowienia z naszego pięknego miasta - napisała organizatorka wydarzenia na Facebooku. 

Jaskólskiej zależy, aby zakupiony samochód miał "duszę" i swoją historię, ale z drugiej strony, aby był sprawny i nadający się do podróży. Pojawił się nawet pomysł, aby samochód z jednej strony obklejony był zdjęciami prezentującymi Bielsko-Białą dawniej, a z drugiej strony - miasto dziś. Gotowy prezent zostanie przetransportowany do Los Angeles, a jeśli aktor jest właścicielem posiadłości w Europie, może zostać dostarczony nawet osobiście. 

Gotowi do działania

Osoby, które chciałyby dołączyć do akcji zbierania pieniędzy, nie muszą się martwić. Organizatorzy przygotowani są na każdą ewentualność, a nawet na sytuację, kiedy zebranych pieniędzy będzie za dużo. Wtedy, trafią one do bielskiego szpitala pediatrycznego, z którym Jaskólska jest związana. Od 3 lat prowadzi akcję Nie Wypada Nie Pomagać i na tel cel wpłacona zostanie ewentualna "nadwyżka". 

Jak podaje Polsatnews.pl, zbiórka pieniędzy ruszy już w najbliższy piątek, 25 listopada 2016 roku. Jeśli uda się zgromadzić sporą sumę pieniędzy, wszyscy zaangażowani w akcję będą mogli mówić o potrójnym szczęściu: Tom Hanks otrzyma wyjątkowy prezent, Bielsko-Biała doczeka się niezwykłej promocji, a bielski szpital otrzyma tak bardzo potrzebne środki finansowe.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów