Rusin i Kujawa przeciw nienawiści. Rozdali nagrody i anty-nagrody

Marek Kujawa i Kinga Rusin razem na Safari
Fotografia: Instagram/Kinga Rusin

Kinga Rusin jest bardzo zaangażowana społecznie i politycznie. Wraz ze swoim partnerem, Markiem Kujawą, postanowiła stworzyć inicjatywę przeciwko nienawiści.

Kinga Rusin niedawno wdała się w bardzo medialny konflikt z Zofią Klepacką. Między obiema paniami pod jednym z lokali wyborczych 26 maja doszło do ostrej wymiany zdań na temat środowiska LGBT. Być może właśnie cała ta sytuacja natchnęła dziennikarkę do podjęcia ważnych kroków. Wraz ze swoim partnerem, Markiem Kujawą, założyła nową inicjatywę pod nazwą "Biało-Czerwone Serca", która ma zrzeszać "Polaków patriotów, o dobrych sercach, którzy nie zgadzają się na zło".

Zobacz także: Popek o Rusin: "Jest taka łagodna do wszystkich stworzeń poza człowiekiem"

Kinga Rusin i Marek Kujawa założyli inicjatywę "Biało-Czerwone Serca"

Właśnie pod nazwą "Biało-Czerwone Serca" Rusin i Kujawa założyli konta na Facebooku i Instagramie. Dziennikarka ze swoim partnerem chcą stworzyć społeczność przyjazną wszystkim Polakom, bez względu na różnice rasowe i poglądowe.

Profil zaobserwowały już m.in. takie gwiazdy jak: Magdalena Cielecka, Joanna Jabłczyńska, Patricia Kazadi, Magda Mołek, Tamara Arciuch oraz Katarzyna Sokołowska.

Wasze zaangażowanie jest niesamowite. Piszecie na priv o przypadkach dyskryminacji, nietolerancji i przemocy, mowie i czynach pełnych zła i nienawiści. Piszecie też, że chcecie stawać publicznie w obronie słabszych. Opisujecie dobro, które można czynić razem. Jesteście Polakami, patriotami z dobrymi sercami, Biało-Czerwonymi Sercami! Tego nie wolno zmarnować! (...) Naszym celem jest nagłaśnianie spraw: aby wszyscy mogli szybciej reagować na zło i wspierać dobro - napisała Kinga Rusin w pierwszym poście.

Para zachęca do współpracy media, prawników oraz specjalistów, których wskazówki mogą okazać się bezcenne dla potrzebujących. W pierwszym poście Rusin i Kujawa przyznali nagrody "Biało-Czerwone Serce" dla ludzi promujących dobro oraz anty-nagrody "Czarne Serca" dla tych, którzy dyskryminują innych.

Biało-Czerwone Serca otrzymali:

  • Tomasz Sekielski za dokument o pedofilii w Kościele.
  • Ksiądz jezuita Jacek Prusak za odważne kazanie dotyczące pedofilii w Kościele, które wygłosił w Krakowie 12 maja.

Czarne Serca otrzymali:

  • Jan Pietrzak - za sugerowanie przemocy na tle politycznym - wypowiedź, że opozycja to "nowotwór polityczny, który kiedyś trzeba będzie wyciąć". 
  • Zofia Klepacka - za wypowiedź w PolskieRadio24.pl o homoseksualizmie jako "wynaturzeniu".
  • Rafał B. - który nagrał jak celowo i okrutnie zabija psa.

Z całym postem Rusin i Kujawy możecie zapoznać się poniżej.

Zobacz także: Rusin i Górniak na jednym zdjęciu. Po konflikcie ani śladu! "Życie naprawdę potrafi zaskoczyć"

Kinga Rusin od wielu lat jest prezenterką TVN-u. Zobaczcie, jak przez lata zmieniły się największe gwiazdy stacji.

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów