Rozwiązano największą tajemnicę brytyjskiej monarchii. Książę Harry nie jest synem kochanka Diany

Redakcja 13.03.2017
James i Harry
Fotografia: ONS

Dwadzieścia lat po śmierci księżnej, jej kochanek wciąż próbuje zarobić na romansie.

Książę Harry jest bardziej podobny do Jamesa Hewitta niż do księcia Karola, swojego oficjalnego ojca. Dlatego przez lata brytyjskie i światowe media spekulowały, że najmłodszy syn księżnej Diany jest owocem jej pięcioletniego romansu z majorem kawalerii. 

Romans Diany i Hewitta, który rozpoczął się w 1986 roku nie jest tajemnicą od 1995 roku. Księżna przyznała się do niego w wywiadzie, którego udzieliła w stacji BBC - w programie "Panorama". Była już w separacji z księciem Karolem. Zapoczątkowało to lawinę informacji na temat jej burzliwego życia uczuciowego.

W mediach plotkarskich, pojawiły się przypuszczenia, że młodszy syn książęcej pary - urodzony w 1984 roku Harry - jest synem Jamesa, mimo że w 2002 roku wojskowy oświadczył, że książę urodził się przed rozpoczęciem romansu. 

Princess_Diana_Major_James_Hewitt
Fotografia: ONS

Koniec tajemnic

12 marca 2017 roku James Hewitt udzielił wywiadu australijskiej telewizji. W programie "Sunday Night" rozwiał największą tajemnicę i sensację Pałacu Buckingham. Tym samym ekscytująca kwestia korzeni Harrego została raz na zawsze zamknięta - książę jest pełnoprawnym członkiem rodziny królewskiej. 

Jesteś ojcem Harry’ego? - zapytała prowadząca Melissa Doyle. Nie, nie jestem - odpowiedział James Hewitt. Dlaczego zatem ta plotka powtarzana jest od lat? – zapytała dziennikarka. Bo dobrze się sprzedaje. To jest gorsze dla niego niż dla mnie. Biedny chłopak – odpowiedział gość. 

W czasie tego skandalicznego romansu małżeństwo Karola i Diany i tak było fikcyjne. Książę regularnie spotykał się wtedy ze swoją aktualną żoną Camillą Parker - Bowles. Związek Lady Di i Hewitta skończył się 1991 roku, kiedy w mediach pojawiły się pierwsze plotki na ten temat. 

Hewitt
Fotografia: "Sunday Night"

Próba samobójcza

Hewitt, który prowadzi teraz życie samotnika, wyznał w rozmowie z australijską telewizją, że trudno było mu się pogodzić z rozstaniem. Diana roztaczała wokół siebie wyjątkową aurę, a on nie mógł przestać o niej myśleć. Często spotykali się na u niego w mieszkaniu, gdzie wspólnie gotowali i dużo się śmiali. 

Kiedy nasz związek się skończył, wsiadłem do samochodu, do którego wcześniej zapakowałem kilka rzeczy. Chciałem dostać się na prom do Francji - aby się zastrzelić. Ale moja matka nalegała, że chce ze mną jechać. I jeśli by tego nie zrobiła, prawdopodobnie bym się zabił. Więc zawdzięczam jej życie – powiedział Hewitt  w rozmowie z "The Daily Telegraph" w 2012 roku. 

Na początku lat 2000 mężczyzna próbował zarabiać na romansie z księżną. W 2003 roku chciał sprzedać ich korespondencję za ponad 50 milionów złotych, co spotkało się z krytyką rodziny królewskiej. 

Rok później został aresztowany za posiadanie kokainy, a w związku z prowadzeniem nieodpowiedzialnego trybu życia, brytyjska policja odebrała mu pozwolenie na broń, która została znaleziona w jego mieszkaniu.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów