Rozmiar ma znaczenie. Nową gwiazdą Instagrama jest największy kot w Nowym Jorku (albo i na świecie)

Paulina Szestowicka 23.08.2016
Największy kot
Fotografia: www.instagram.com/catstradamus

Samson robi karierę nie tylko w mediach społecznościowych, ale też telewizji i prasie. 

Chyba nikt nie ma już wątpliwości, że mediami społecznościowymi rządzą czworonogi. Samson, kot rasy maine coon, zdobywa coraz większą popularność na Instagramie, ponieważ waży aż 13 kilogramów i mierzy aż 130 centymetrów. 

Samson jest dłuższy o 7 centymetrów od Stevi'ego, który mając 123 centymetry został ogłoszony najdłuższym kotem na świecie. Natomiast rekord ciężkości należy do Miau, który osiągnął wagę ponad 17 kilogramów. Te obydwa koty i Samson mieszkają w Stanach Zjednoczonych, ale także w Rosji można spotkać sporej rasy koty. Nie tak dawno rekordy popularności bił Maximus, który w przeciwieństwie do tych trzech kotów, mieszka w Rosji i jest skrzyżowaniem rasy maine coon i syberyjskiej.

Właścicielem Samsona jest Zurbl, który w ostatnim czasie dostaje codziennie nawet 200 wiadomości od fanów swojego kota. Oczywiście musi znaleźć czas nie tylko na odpisywanie na e-maile, ale też karmienie swojego pupila. Samson każdego dnia zjada minimum 6 puszek mokrej karmy, suchej karmy oraz odpowiednią porcję surowego kurczaka. Oczywiście sporo czasu pochłania jeszcze sprzątanie, co ułatwia samoczyszcząca kuweta za 450 dolarów, oraz pilnowanie terminów wizyt u fryzjera. A Samson ma osobistą fryzjerkę, z której usług korzysta nie tylko przed występami w telewizji i sesjami zdjęciowymi.

Zdjęcia największego kota w Nowym Jorku, albo i na świecie, można oglądać na profilu Catstradamus. Obecnie konto obserwuje już ponad 72 tysiące osób. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów