Wróciły rowery miejskie! W jakich miastach ponownie można je wypożyczyć?

Rowery miejskie na tle zielonego parku nad Wisłą
Fotografia: DONAT BRYKCZYNSKI/REPORTER/East News

Rowery miejskie wróciły w największych miastach! Niedługo pojawią się też w innych miejscowościach. O czym należy pamiętać podczas korzystania z nich?

Powoli wracamy do nowej normalności, a rząd wprowadza kolejne etapy luzowania obostrzeń. Jedną z rzeczy, która powróciła w II etapie, są rowery miejskie! Od środy, 6 maja, znów można je wypożyczać w największych polskich miastach. W najbliższym czasie powrócą także w innych, nieco mniejszych miejscowościach. Wszystko jednak odbywa się w nowej rzeczywistości, w związku z czym nie możemy zapomnieć o podstawowych zasadach, które mogą uratować nasze zdrowie i życie.

Zobacz także: Wycofane obostrzenia mogą wrócić?! Niepokojące słowa ministra Szumowskiego

Rowery miejskie wróciły do miast! Jakie są zasady ich wypożyczania?

Rowery miejskie są dużym ułatwieniem w dzisiejszych czasach dla osób, które muszą przemieszczać się po mieście, np. do pracy. Dzięki nim właśnie nie musimy tłoczyć się w komunikacji miejskiej, w której tak łatwo o zarażenie koronawirusem.

Dlatego też cieszy nas to, że rowery miejskie powróciły! Od środy można je znów wypożyczyć w takich miastach jak: Ciechanów, Częstochowa, Kalisz, Katowice, Kołobrzeg, Komorniki, Konin, Koszalin, Legnica, Lublin, Luboń, Marki, Piaseczno, Pruszków, Siemianowice Śląskie, Szamotuły, Tarnów, Warszawa, Wrocław, a także w całym województwie łódzkim.

Już niedługo rowery miejskie pojawią się także w 7 innych miejscowościach. Są nimi: Płock, Żyrardów, Tychy, Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój, Otwock i Kędzierzyn-Koźle. 

Wynajęcie roweru będzie się odbywało oczywiście na takich samych zasadach jak do tej pory, należy jednak pamiętać o zachowaniu higieny. Warto mieć przy sobie płyn dezynfekujący, żeby być pewnym, że na ramie i siodełku nie znajdują się zarazki. Po oddaniu roweru również należy pamiętać o oczyszczeniu go, biorąc pod uwagę dobro innych.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do wytycznych higieny koronawirusowej. Przypominamy także, że w przestrzeni publicznej - a więc także podczas korzystania z rowerów - obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży - możemy przeczytać w komunikacie wydanym przez firmę Nextbike, która odpowiada za rowery miejskie. 

Nextbike ogłosiła także, że sama zamierza dołożyć wszelkich możliwości, żeby zadbać o bezpieczeństwo korzystających z rowerów miejskich. Firma zobowiązała się, że będzie jak najczęściej dezynfekowała rowery w takich miejscach jak kierownica oraz siodełko.

Zobacz także: Od 4 maja czynne są hotele i obiekty noclegowe. Zobaczcie, jakie nowe zasady w nich obowiązują!

Koronawirus w Nowym Jorku sieje spustoszenie. Miasto, które do tej pory tętniło życiem, dziś wygląda jak wymarłe. Ten widok przypomina filmy postapokaliptyczne.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów