Romuald Lipko z Budki Suflera choruje na raka. Zespół prosi o pomoc

Sandra Banach 10.07.2019
Romuald Lipko
Fotografia: EastNews/ArturZawadzki

Media obiegła bardzo smutna wiadomość. Romuald Lipko, legendarny założyciel Budki Suflera, walczy z chorobą nowotworową.

Romuald Lipko, który jest jednym z założycieli kultowego zespołu, kilka tygodni temu usłyszał straszną diagnozę. Artysta choruje na raka. Muzyk przebywa aktualnie w niemieckiej klinice.

Romuald Lipko z Budki Suflera walczy z rakiem

O chorobie muzyka grupa poinformowała za pośrednictwem Facebooka. Koledzy z zespołu zdradzili, że Romuald Lipko o raku dowiedział się kilka tygodni temu. Artysta przebywał w warszawskim szpitalu, a teraz leczony jest w klinice w Magdeburgu.

Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową. Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu – czytamy na profilu zespołu.

Jak się okazuje, Lipko przebywa w niemieckim szpitalu, gdyż jest to jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. Członkowie zespołu wystosowali także prośbę do fanów:

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość, o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego jego muzyki – napisali członkowie Budki Suflera.

Mamy nadzieję, że Romuald Lipko szybko wróci do zdrowia.

Zobacz także: Anna Wendzikowska pokazała się w stylizacji z sieciówki. Jej kurtkę kupicie na wyprzedaży za 79,99 złotych!

Maryla Rodowicz
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy pamiętasz tekst kultowych polskich piosenek! Prawie każdy je śpiewał!

Maryla Rodowicz

1. Łzy "Agnieszka" - "Zakochani przy świetle księżyca nocami...."

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów