Nie żyje Romuald Lipko. Legendarny muzyk Budki Suflera odszedł po ciężkiej chorobie

Romuald Lipko gra na scenie podczas koncertu zespołu Budka Suflera
Fotografia: Karol Makurat/REPORTER/East News

Odszedł od nas legendarny muzyk. Romuald Lipko nie żyje. Zmarł w wieku 69. lat, po długiej walce z ciężką chorobą. Żegnają go przyjaciele z Budki Suflera.

W nocy z czwartku na piątek dotarła do nas smutna wiadomość. Na oficjalnych kontach zespołu Budka Suflera w mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że nie żyje Romuald Lipko. Legendarny muzyk od wielu miesięcy zmagał się z nowotworem. Teraz okazuje się, że choroba niestety go pokonała. To smutny moment dla wielu fanów kultowego zespołu, miłośników pięknej muzyki, a także gwiazd, które czule żegnają przyjaciela z estrady. 

Zobacz także: Kirk Douglas nie żyje. Jego syn pożegnał go we wzruszającym wpisie na Facebooku

Romuald Lipko nie żyje. Legendarny muzyk Budki Suflera zmarł na raka

O tym, że Romuald Lipko zmagał się z rakiem informowaliśmy w lipcu ubiegłego roku. Wierni fani jednak wierzyli w jego wyzdrowienie. 

We wrześniu wszyscy mieli nadzieję na to, że pokona chorobę, ponieważ jego koledzy poinformowali, że muzyk czeka na przeszczep. Teraz niestety musieli przekazać swoim fanom smutną wiadomość.

Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Muzyk przegrał z nowotworem wątroby. Miał 69 lat. 

Romuald Lipko urodził się w 1950 r. w Lublinie, a od wielu lat mieszkał w Kazimierzu Dolnym. Na początku lat 70. wraz z przyjaciółmi stworzył zespół Budka Suflera, który potem stał się legendarny. To kompozytor wielu kultowych przebojów jak: "Cień wielkiej góry", "Za ostatni grosz", "Jolka, Jolka" oraz "Takie tango". Współpracował także z innymi artystami, m.in.: Anną Jantar, Marylą Rodowicz, Ireną Santor, Urszulą oraz Izabelą Trojanowską

Zobacz także: Ujawniono raport z sekcji zwłok Whitney Houston! Przerażające informacje

To już kolejna gwiazdy, która odeszła od nas w tym roku. A kto zmarł w 2019? Przypominamy!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów