Rodzina z Miastka łapie gołębie i chwali się na Facebooku, że zjada je na obiad

Paulina Szestowicka 02.09.2016
Rodzina z Miastka je gołębie
Fotografia: www.strefaagro.dziennikbaltycki.pl/artykul/rodzina-z-miastka-lapie-golebie-i-je-zjada

Okazuje się, że gołąbki mogą być nie tylko z mięsa wieprzowego, ale też z prawdziwych gołębi. 

Każdy chyba przyzna, że trudno nie przeczytać artykułu o tytule "Rodzina z Miastka łapie gołębie i je zjada". Nawet jeżeli na co dzień jemy mięso i nie planujemy przejść na wegetarianizm

Taki materiał ukazał się w serwisie internetowym Strefaargo.dziennikbaltycki.pl. Do redakcji zgłosił się czytelnik, który przysłał materiały znalezione na profilu na Facebooku jednego z członków rodziny z Miastka. I co ważne, jest zbulwersowany nie tym, że ktoś je gołębie, ale tym, że mogą to być ukradzione gołębie hodowlane. 

Nie chodzi o sam fakt jedzenie gołębi, bo podobno są smaczne - tłumaczy czytelnik. - Są w Miastku ludzie, dla których te ptaki są całym życiem. Opiekują się nimi i wypuszczają na loty. Tymczasem ci ludzie je po prostu ZJADAJĄ!

Redakcja serwisu oczywiście próbowała się skontaktować z autorem zdjęć, ale niestety nie odbierał telefonu. Później próbowano zastać w domu, ale najprawdopodobniej nikogo w nim nie zastano. Zdjęcia gołebi z takimi podpisami jak "Rosół będzie" oczywiście nadal widnieją na Facebooku. Jeżeli nawet są to tylko żarty, nie warto ich bagatelizować - jeden z gołębi ma obrączkę na nodze, co może oznaczać, że jest gołębiem hodowlanym.

Sprawa niskich lotów

Jednak trudno nie mieć wrażenia, że bez względu na to, czy są to gołębie hodowlane, czy też nie, lepiej by dla nich było, gdyby nie były zabijane i przerabiane na obiad. Nie ulega wątpliwości, że jeżeli zwierzę ma być zabite, powinno odbywać się to w jak najlepszych warunkach i powinna zajmować się tym osoba, która ma odpowiednie umiejętności - a wszystko po to, żeby zwierzę jak najmniej cierpiało. 

My hodowcy ich nie jemy, ale to to samo co mięso kurze czy inne - powiedział Ryszard Niemcow, prezes bytowskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. - Trzymamy je po to aby uczestniczyły w lotach sportowych. Taki gołąb jak np. po 500 kilometrach usiądzie napić się wody czy coś zjeść, to wtedy w łatwy sposób można go złapać. Gołębie giną przez takich właśnie łapaczy, bo jak ja gołębia złapię, to powiadamiam hodowcę. Można go znaleźć po obrączce, na której jest numer telefonu. Jeśli jednak ktoś chce gołębia zjeść, to nie zadzwoni.

Oczywiście nie wiadomo, czy gołębie, których sprawę opisuje serwis Strefaargo.dziennikbaltycki.pl zostały ukradzione. Jednak taki problem na pewno istnieje i warto zdawać sobie sprawę. A każdego, kto ma ochotę zjeść gołąbka, można śmiało poinstruować, że odpowiednie mięso do przyrządzenia tej potrawy, można kupić w najbliższym sklepie spożywczym.

Rodzina z Miastka je gołębie
Fotografia: www.strefaagro.dziennikbaltycki.pl/artykul/rodzina-z-miastka-lapie-golebie-i-je-zjada

Screen z serwisu Strefaagro.dziennikbaltycki.pl

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów